Vibrácie 2.3 DISI

Motor, výfuk, převodovka, chip tunning, LPG a další
Odpovědět
benzín

Vibrácie 2.3 DISI

Příspěvek od benzín » 29 kvě 2017 15:28

Zdravim páni,
predchádzajúcu tému kde sme riešili vibrácie som nenašiel takže zakladám novú.
Konečne som auto zložil a predvčerom som mal prvú krátku testovaciu jazdu, včera som s autom išiel 85km dlhú trasu a vibrácie už niesu. Skúšal som všetko či už pustiť plyn ( na 6ke ) pri 2000 otáčkach a nechať auto dobrzdovať motorom ked som mal najsilnejšie vibrácie alebo pri ustálenej rýchlosti od 1700-2200 ot ked som tiež pozoroval vibrácie. Absolútne všetky vibrácie zmysli.
Vibrácie sa mi objavili po nahodeni zimných pneumatík.. hneď po nahodení zimných pneu som si všimol, že to hučí a vibruje. Lenže tu sa spomínalo, že pneu to byť nemôže ( aj ked neviem ). Teraz som to skúšal už na letných porelli pneu a auto ide ticho a hladko.
Takže ešte vo februári som skúšal ako je na tom uloženie zadného diferaku a ľahkým testom som zistil, že je už KO https://www.youtube.com/watch?v=lQoNVmy3OME V skutočnosti sa mi nezdalo, že sa hýbe až tak.. až po pozretí videa som zistil, že dobre nedrží. Tak som kúpil celý zadný držiak diferencialu od firmy corksport s polyuretánovými silentblokmi nechcel som meniť len originálne silentbloky pretože tie stoja za hovno. Aby som ho dokázal namontovať musel som dať dolu nápravu. Keď bola dole vymenil som všetky silentbloky zadnej nápravy za polyuretanové ( kompletný repas ). Pôvodné silentbloky nápravy neboli súce na výmenu ale ked už bola náprava vonku využil som to. Výsledok je teda taký že nič nevibruje, nehučí.
Toto všetko som robil na mazde 6 MPS ( na 95% rovnaká pohonné ústrojenstvo ako má cx7 )
Možno to niekomu pomôže

Odpovědět