Lambda sonda

Motor, výfuk, převodovka, chip tunning, LPG a další
Odpovědět
Gyula
Kontaktovat uživatele:

Lambda sonda

Příspěvek od Gyula » 20 črc 2015 13:12

V neděli mi v Mazdičce začala svítit kontrolka motoru. Tak jsem v pondělí dojela do servisu a tam mi oznámili, že je vadná lambda sonda, pak tu cenu :cry: a já šla do kolen. Navíc před dovolenou. Je zajímavé, že jsem nic nepozorovala a najednou začala svítit ta kontrolka . Když se daří, tak se daří :roll: .
Jedna Mazda nestačí :-)

Bugsík

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Bugsík » 29 led 2016 17:49

No,ja sem se dnes vrátil z STK a ty jejih novoty po novém roce mě docela porazily... Napíchly to a hned mě poslaly do prvního servisu,taková potupa,poprvé jsem neprošel STK :-D a to sem ještě před touhle kráskou delal STK na starounké MX3 a uplně na pohodu. Nicméně po příjezdu do servisu jsem polknul na prázdno podruhé...uplně ze stejného duvodu jako se tobě podlomily kolena...

Bullitt

Příspěvek od Bullitt » 29 led 2016 19:29

A taky svítila kontrolka motoru??

Bugsík

Příspěvek od Bugsík » 30 led 2016 18:54

Právě,že momentálně ne. Kdysi mi občas svítila,ale po vypnutí motoru a znovu nastartování zhasla... Což je docela zajímavé.

Bullitt

Příspěvek od Bullitt » 31 led 2016 18:33

To se mi dělo na Subaru,elektronika změřila špatné emise,tak se kontrolka rozsvítila,pak jsem natankoval lepší benzín,trochu se to projelo a po dalším startu kontrolka zhasla,no a nakonec svítila pořád,nová lambda sonda nepomohla,tak jsem taky prošel emise až napodruhé a s odřenýma ušima,tak šlo auto z domu hned s novou STK.

Honzin

Příspěvek od Honzin » 01 úno 2016 20:36

Bugsík píše:Právě,že momentálně ne. Kdysi mi občas svítila,ale po vypnutí motoru a znovu nastartování zhasla... Což je docela zajímavé.
A cena za lambdu? Mně nepřekvapíš :D
vínová 2,3 DiSi

Bugsík

Příspěvek od Bugsík » 04 úno 2016 18:43

No co sem našel nejlevněji,tak na Ebay 7600,- korunek českých a v servisu si za ni řekly 15000,- plus práce :-(

Bugsík

Příspěvek od Bugsík » 04 úno 2016 18:51

Bullitt píše:To se mi dělo na Subaru,elektronika změřila špatné emise,tak se kontrolka rozsvítila,pak jsem natankoval lepší benzín,trochu se to projelo a po dalším startu kontrolka zhasla,no a nakonec svítila pořád,nová lambda sonda nepomohla,tak jsem taky prošel emise až napodruhé a s odřenýma ušima,tak šlo auto z domu hned s novou STK.
No...to je přesné!! Já si taky říkal,že to je benzínem,jelikož po dotankování na OMV 98,to po pár kilometrech zhaslo a byl zas chvilku klid... No ted zháním i katalizátor,jelikož po lambdě mu netrvá nikdy dlouho a odporoučí se taky...což je další raneček.. :-( Jinak STK již mám ...kolik jsem za ni dal do kapsy?? ...radši ani nemluvím,ale zaplat pánbu :-D

michael1983

Příspěvek od michael1983 » 26 úno 2018 20:04

Zdravím včera som švagrovi diagnostikoval cez torque a čínsku koncovku chybu na hyundai.A zarazila ma jedná vec jemu ukazoval senzor lambda O2 1x1V aj O2 1x2V. Mne na mazde 2.3disi turbo ukazuje len senzor O2 1x2V. A to by mala byť len za katalyzátorom lambda sonda. A to som menil nedávno aj prednú aj zadnú sondu .Ale auto ide bez chýb sem tam mám pocit jemných sklbancov.Tak neviem či to je dobré alebo nie?

norm21

Příspěvek od norm21 » 17 led 2019 10:01

Áno je to tak cez torque neukazuje lambda sondu ktorá je pred katalyzátorom je to v poriadku určite ju nemente lebo iba zbytočne vyhodíte peniaze do luftu a sonda nie je zrovna najlacnejšia cca 240E. Po napojení na origo diagnostiku ju zobrazí.

Odpovědět