xenonova vybojka

Světla, kabeláž, navigace ...
usmevacek

Re: xenonova vybojka

Příspěvek od usmevacek » 25 bře 2014 10:03

Manik:
Ahoj, ja uz je vymenil a puvodni jsem vyhodil. Vadna vybojka praskla uplne. Co ti mohu doporucit, tak nekupuj drahe. Co jsem se informoval tak jsou fakt drahy jako krava. Ja jsem si je objednal zde: http://www.pneumatiky-obchod.cz/xenonov ... -p32d.html
sice to asi neni kvalita, ale sviteji nadherne. A jestli mi vydrzi mene jak pul roku tak se nebudu vztekat. Jelikoz nestaly tolik, myslim tim kdybych koupil vybojku za 2500Kc jednu tak to by me asi kleplo. Kor kdyz clovek ma menit dve :-)

maestrum

Příspěvek od maestrum » 03 bře 2016 11:04

Chci vyměnit xenonové žárovky originální, které mají mít výkon 35W za xenony s výkonem 55W 6000, protože mi přijde, že vozovku osvětlují málo. Nemá někdo zkušenost, jestli nevypalují parabolu, nebo nedělají jinou neplechu ? U minulého auta při výměně halogenu z 55W na 100W byla parabola po 2 letech zralá na výměnu.

martinac

Příspěvek od martinac » 19 led 2019 18:09

ahojte,
taky mi odešla právæ výbojka. Koupil jsem obyčejnou D2S Starline z Autokelly ..barva sedí na Phillips,.
Výměna se mi povedla během 15 minut, rychleji než u obrysové zarovky.
Jak na to? Natočit kolo, odroubovat dva šroubky dole a nahoře z venkovní strany, co drží plastový podběh na blatníku, trochu násilím vyhnout ven ke kolu ten plasr. podbeh, aby se dala prostrčit ruka, rukou dosáhnete na krytku, tu lehce odšroubujete, pak pootočit krabičkou s kontakty ( jen pootočit doleva na ccaa30 stupňů a pak teprve vytáhnout) a tak odpojit od výbojky, vyhaknout směrem dolů perove drátky co drží výbojku, výbojku vyjmout, prostrčit a nasadit novou a vše v opačném gardu...šlo to i po slepu...a svítí!!! Zvládne to každý! Zbytečné jezdit do servisu.. šetřete na důležitější věci ... cao M.

igabas

Příspěvek od igabas » 20 led 2019 22:21

maestrum píše:
03 bře 2016 11:04
Chci vyměnit xenonové žárovky originální, které mají mít výkon 35W za xenony s výkonem 55W 6000, protože mi přijde, že vozovku osvětlují málo. Nemá někdo zkušenost, jestli nevypalují parabolu, nebo nedělají jinou neplechu ? U minulého auta při výměně halogenu z 55W na 100W byla parabola po 2 letech zralá na výměnu.
Sice je to už 3 roky staré, ale nedá mi to.
Ty staré ti osvětlují vozovku málo nejspíš proto, že už máš zamlžené čočky a paraboly. To bohužel xenony dělají, jak se vypaluje lak na parabolách. Když tam dáš výkonnější výbojku (vč. výměny měniče), tak to bude rychlá smrt - ostatně už sis to jednou vyzkoušel s halogeny.
Dej si do Googlu renovace xenonů.
Můj milášek: 2008 2.3 DISI - Revolution High, Copper Red.

Odpovědět