Ochranná mříž pro N1

Prosím, nevkládejte sem komerční inzeráty.
JirkaK

Ochranná mříž pro N1

Příspěvek od JirkaK » 14 dub 2016 08:56

Úspěšně se mi povedlo provést přestavbu zpět z N1 na M1. Možná to je pro někoho hračkou, pro mě moc ne, protože s tím žádná firma přestavbami se zabývající nechtěla mít nic společného. Ani firma, jež měla na ochranné mříži dělící zavazadlový prostor svůj štítek o provedení. Ale povedlo se, změna je zavedena v TP a vše OK. Pokud by někdo potřeboval, předám zkušenosti.

Každopádně, teď mám k dispozici tu ochrannou mříž. Takže pokud by ji někdo potřeboval, můžeme se domluvit na poptavkybest@seznam.cz. Zde na foru moc často nebývám. Mříž je docela těžká a prostorná, tak ji nechci nikam posílat. A asi by bylo i vhodnější, aby si ji případně dotyčný nejdříve zkusil nainstalovat.

Jinak, přesto že je ve velkém TP uvedeno, že mříž je nedílnou součástí vozidla, prý už je to jen coby příslušenství. Ale za toto info ruku do ohně nedám.

Mějte se pěkně.

tomtom
Administrátor

Re: Ochranná mříž pro N1

Příspěvek od tomtom » 24 dub 2016 23:01

Ahoj, zajímavá situace, dělat zpět přestavbu na M1. Co tě k tomu donutilo? Napadá mě leda tak zvýšení hmotnosti jízdní soupravy nad 3,5t ...
Obrázek

spajin

Příspěvek od spajin » 25 dub 2016 20:47

Co takhle třeba důvody kolem změn v zákonech, jako například dopravní značka zákaz vjezdu nákladních automobilů bez uvedení hmotnosti, anebo zákaz předjíždění nákladních vozů. Jakmile máž v TP kategorii N, máš smůlu....

tomtom
Administrátor

Příspěvek od tomtom » 26 dub 2016 00:07

Tohle samozřejmě problém je, ale bude se řešit jinak než přestavbami. Týká se to i pickupů a dodávek, kde nějaká přestavba nepřichází v úvahu.
Obrázek

JirkaK

Příspěvek od JirkaK » 06 kvě 2016 21:42

Ahoj,
no, co mě k tomu vedlo. Samozřejmě souhlas, že legislativa. Je opravdu dost omezení. Ale hlavně jsem tu mříž prostě nevozil. Do dnes mám hokej, zda je povinné ji vozit, či není. Ve velkém TP je jasně napsáno, že je nedílnou součástí auta. Tudíž, když bude nehoda, tak si platím povinné ručení celkem zbytečně. Ale zrovna tak jsem slyšel, že už je to příslušenství. Nevím. A teď mi to je i jedno. A jsem rád. A proč jsem ji nevozil? No, že by to bylo zrovna krásné.., navíc je to teď vyloženě vodítko pro policajty (pokud je někde poblíž značka pro náklaďáky), a taky občas potřebuji sklopit sedačky a nemůžu vždy mříž odložit.
Jen je fajn, že tu tu mříž nabízím, a zatím se mě každý ptá, jak jsem se jí zbavil. Nu což :-).

JirkaK

Příspěvek od JirkaK » 06 kvě 2016 21:52

Jo, jinak ohledně těch dodávek a pickapů. No, předpokládám, že proto tam občas bývá značka ohledně hmotnosti. Proto nevím, proč by měli řešit přestavbu. Jen jsem se vlastně chtěl očistit od problémů, pokud tam omezení hmotnosti není.

Cxman

Příspěvek od Cxman » 08 bře 2017 23:03

Prodals? :) Ne, že bych měl zájem, ale taky mi překáží a zajímalo by mě, jestli je vůbec šance, že to někdo bude chtít.

Honzajs

Příspěvek od Honzajs » 09 bře 2017 13:38

Jsem asi exot, ale vím proč mříž v autě vozím, i když nemám N1. Z jediného důvodu: parkrát do roka jezdíme na dovolené (pod stan, na chatu, do hor, apod) a protože mi vzadu sedí malé dítě, tak nechci riskovat, že v případě kolize mi věci zezadu dítě poraní. Už jsem měl tu čest jít s dítětem natvrdo na brzdy (kamion jel na červenou) a jsem přesvědčený, že mi mříž dítě ochránila před zraněním.....
Dlouhé věci vozím na střeše v rakvi nebo přímo na nosičích, mříž mi nijak zásadně život nekomplikuje....
Mazda CX-7, 2,3Turbo DISI, 2008

Cxman

Příspěvek od Cxman » 10 bře 2017 02:23

Neprevazis uvnitr kola, vid? :)

tomtom
Administrátor

Příspěvek od tomtom » 10 bře 2017 10:05

Kola vozit může, ta mříž je sklápěcí. Já osobně tu mříž tedy taky vymontoval ale musím říct, že dokud jsem ji měl, nijak zvlášť mi nevadila.
Obrázek

Odpovědět