Vyměna autobaterii/vyřešení AC problemu

Světla, kabeláž, navigace ...
Riccardocz

Vyměna autobaterii/vyřešení AC problemu

Příspěvek od Riccardocz » 20 pro 2010 18:41

Ahoj klucy,
vyměnil jsem autobaterii na svem vozů a zjistil jsem že v US verzy je orig. Panasonic 55Ah :shock: . Jsem koupil Bosh S5 77Ah se startovacím proudem 780A. Po vyměne jsem si taky všimnul že když pustim klimatizaci / větraní už není slišet žádny cvaknuti (dřív pravidelne bylo slišet takový cvaknuti, asi když se pouštěl kompresor AC, a zdalo se mi i jako kdyby se motor trochu zatižil).
Kamarad mi řekl že EU vozy maji Autobaterii 80Ah a tak mi napadlo nahodou zda to není ta přičina proč US vozy mají problém s tou klimatizaci. Možná že 55Ah je nedostatečná a to co nahaní kompresor musí pracovat víc a tím se to ničí? Nevym zda li to vysvětluji jak to myslim. Je pravda že s tou novou autobaterii už to netrpí a není slišet žádni zvuk z prostoru motoru. Je pravda taky že v tom autě je dost elektroniky aby na to mohla stačit baterie stejne kapaciti jak jsem kdysi měl před 20 lety ve vozu opel corsa 1.2 benzin. :shock:
Dejte vědět co si o to myslite. ;)

Radek

Re: Vyměna autobaterii/vyřešení AC problemu

Příspěvek od Radek » 22 pro 2010 22:53

Nemáš strach z toho, že se ti spálí systém dobíjení? Výkon alternátoru a regleru by měl být "sehraný" s baterkou a myslím si, že altík na 55 Ah nebude stíhat dobíjet aku 77 Ah.

Riccardocz

Příspěvek od Riccardocz » 22 pro 2010 23:21

Neni problém, alternator dava až 110 A. V US nabízeji s baterii jak 55Ah tak i 80Ah.
Do auta které se prodavaji v chladnějších oblastech davaji 80ku, v teplejších krajich davaji 55ku ;)

NitRaM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NitRaM » 23 pro 2010 00:07

Brzo me ceka taky vymena baterky na US verzi a vzhledem k tomu ze pochazi z Floridy, tak tam budu mit urcite taky 55ku, takze diky za nakopnuti a koupim taky silnejsi ;)

Riccardocz

Příspěvek od Riccardocz » 23 pro 2010 15:07

Určitě dopadneš dobře když vezmeš tu Boschku S5 77Ah. Je sice "dražši" (nestojí málo jako Varta ale není to žádna drahota) ale hodně lidí ji chváli. ;)
Moje CX7 pocházy z NewYorku a divim se že tám daly 55Ah (zimy tám byvají dost studené) :shock:

Radek

Příspěvek od Radek » 23 pro 2010 19:14

Já mám auto kousek od New Yorku z Buffala ale nevím co tam mám za kapacitu, ještě jsem ji nevyndal. Podle manuálu to bude asi 55ka a u "chudší verze" má být dokonce 48 Ah. Je fakt, že jsem několikrát vybil baterku jen puštěným rádiem se svítícím monitorem. Pak následovalo startování pomocí kabelů, které raději vozím sebou. Dokud bude startovat, tak tu baterku nechám do úmrtí.Teď jsem se díval do českého manuálu a tam je taky 55 Ah a 48 Ah. Riccardocz, prosím tě máš ještě nějaké podrobnější údaje o tom dobíjení? Musel jsi něco oživovat nebo odkódovat po odpojení?
Naposledy upravil(a) Radek dne 23 pro 2010 20:11, celkem upraveno 1 x.

Riccardocz

Příspěvek od Riccardocz » 24 pro 2010 00:56

Kapacitu baterii a výkon alternatoru jsem našel na netu (myslim že to byla nejaká americka brožurka). Po výměně jsem musel naprogramovat přední elektricke okenka a odblokovat abs a tcs jinak vše proběhlo v pořadku. Auto startuje ihned i když byla velka zima. Taky jsem tu starou vybyl několik krat a od te doby mám kabely pořad sebou :lol: . Dnes už mám klid :mrgreen:

PRocky

Příspěvek od PRocky » 24 pro 2010 15:57

Cus taky mám v autě origo baterii a kabely jsou nutnost :-))) i když se mi zatím vybila jen když auto stálo 4 týdny v garáži během mé služebky :-) Až doslouží určitě tam dám trochu silnější.

Radek

Příspěvek od Radek » 24 pro 2010 20:05

Riccardocz píše:Kapacitu baterii a výkon alternatoru jsem našel na netu (myslim že to byla nejaká americka brožurka). Po výměně jsem musel naprogramovat přední elektricke okenka a odblokovat abs a tcs jinak vše proběhlo v pořadku. Auto startuje ihned i když byla velka zima. Taky jsem tu starou vybyl několik krat a od te doby mám kabely pořad sebou :lol: . Dnes už mám klid :mrgreen:
No, naprogramovat přední elektricke okenka a odblokovat abs a tcs, tos musel provést diagnostikou,že? To já nemám a hodilo by se mi to. Já mám jenom VAG pro VW. Pro Mazdu mi to nikdo neprodá a údajně je diagnostika stejná jako pro Fordy.

Riccardocz

Příspěvek od Riccardocz » 29 pro 2010 23:38

Ahoj,
je to jednoduší než si mislíš. Na přední okénka stačí stáhnout dolu a přidržet do te doby co je slišet malý cvaknuti a zás nahoru a přidržet do te doby co je slišet malý cvaknuti - to same jak ze trany řidiče tak spolujezce.
Na naprogramováni abs, tcs atd, stačí, pří nastartovaném motoru, šlápnout na brzdu, a otočit kompletně volant do pravá a do levá, ono to vypne z přistrojovky a je všé v pořadku (někdy se musí vypnout motór a zás nastartovát) - těch návodu jejích hodně na netu.
Mohu řict ze s tou novou autobaterií konečně mám klid. Ráno je -15, auto stojí 5 dnu a startuje to ihned ;)
V případě poťiže dej vedět.

Odpovědět