Mazda CX-7 netočí starter

Světla, kabeláž, navigace ...
Odpovědět
Sylwia

Mazda CX-7 netočí starter

Příspěvek od Sylwia » 06 led 2016 16:27

Ahoj všem, jsem tady nová a jsem hrdou majitelkou Mazdy CX7 celé 4 týdny!
Potřebuji poradit. Mám 2,3 Disi 2008 rok. Stálo se mi předevčírem, že starter nezačal točit a nechálo mě to stát v "odlehlé" zemi přes noc. Ráno už bylo vše v pohodě. Ten osudný večer při startování vše vypadalo standardně, vše sviti jak má a slyšela jsem jen jemné cvaknuti při pokusu o nastartování a pak krasné ticho. Nic. Zkoušela jsem projít pojistky, ale nepoznala jsem na tom naprosto nic...Druhý den nadherně nastartovalo ...
Máte někdo podobnou zkušenost?

Baterku jsem měnila hned po koupi, byla už velmi slabá.
Děkuji
Sylwia

timon

Re: Mazda CX-7 netočí starter

Příspěvek od timon » 06 led 2016 20:25

To dělá startér.To cvaknutí je cívka na startéru co vysouvá kotvu a roztáčí rotor.
Jakmile startér schládne,tak může chvilku startovat normálně.Tohle je přezvěst,že je třeba udělat repas startéru,nebo výměnu.

Jinak pokud jste novým majitelem starší mazdy,doporučuji se zaměřit na zvuk motoru.Pokud po studeném startu uslyšíte zarachocení na 1-2 vteřiny,tak okamžitě nechat udělat rozvody i s vvt-i kolem.Velmi častá závada s následující destrukcí motoru,vis.Gulia atd...

Sylwia

Re: Mazda CX-7 netočí starter

Příspěvek od Sylwia » 06 led 2016 22:58

Děkuji! Zaměřím se na ten startér. Nerada bych opět opakovala tu situaci. Rachotani po studeném startu prekontroluji. Ještě jednou díky!
Sylwia

Odpovědět