Navigace

Světla, kabeláž, navigace ...
sugi

Re: Navigace

Příspěvek od sugi » 12 led 2010 13:15

Tu fotku bych uvítal, díky.
Ještě bych se chtěl zeptat zda navigace komunikuje v češtině?

jiří

Příspěvek od jiří » 14 led 2010 15:40

Včera mi namontovali tažné zařízení, a zapojili denní svícení, s jehož funkcí jsem nespokojen a budu průběžně referovat. Mám ty fotky střešních nosičů (nejen). Pokusím se je dát do přílohy, nevím v jaké kvalitě se zobrazí. Pokud by bylo třeba, pošlu je mailem.
mazda1.jpg
nosiče detail.jpg
tažné vně.jpg
Další foto se pokusím dát do nového příspěvku :)

jiří

Příspěvek od jiří » 14 led 2010 15:52

Ta navigace v češtině nekomunikuje, pokus o další fotky bohužel nevyšel.

sugi

Příspěvek od sugi » 14 led 2010 17:55

Kdyžtak mi to pošlete mailem na buchtelini@seznam.cz

sugi

Příspěvek od sugi » 14 led 2010 17:58

Jak je to tedy s denním svícením, je v základu či není? Ještě by mě zajimalo jaké je couvání s kamerou, zda by nebylo od věci domontovat parkovací čídla a ještě jeden dotaz ke kolům, údajně když chcete na zimu menší kola, je nutno přenastavit kontrolu tlaku v pneumatikách, vidím, že vy máte jiná kola než originál, proto se ptám.

sugi

Příspěvek od sugi » 14 led 2010 18:02

Ten americký nosič se mi líbí víc, koukněte do sekce STŘEŠNÍ NOSIČ na foto, je o dost nižší, ale zase má menší nosnost.

jiří

Příspěvek od jiří » 15 led 2010 08:47

Začnu od konce:
Nosič - mně se taky líbí víc, kdyby měli na prodejně oba, asi bych si ho vybral. Víc než nosnost mne ale znepokojuje rozteč příčníků nosiče. Připadá mi, že jsou strašně blízko sebe, a až tam dám dvoumetrovou rakev, že se bude houpat. Hodlám to odzkoušet o víkendu.
Denní svícení - na toto téma jsem hovořil se servisem, a psal připomínku na centrálu MAZDA, zatím bez odpovědi - tu vč. dotazu zveřejním
Couvání s kamerou - trochu nezvyk, je hodně širokoúhlá (rybí oko), ale dá se bezpečně najet hodně natěsno, čidla bych neřešil (subjektivní názor)
Zimní kola - jsou neoriginální, leč pěkné a za slušnou cenu. S pneu NOKIAN mám velmi dobrou zkušenost, proto jsem je volil i teď. Originální mají údajně speciální ventilky, které snímají tlak a bezdrátovým přenosem je informován palubní počítač, který signalizuje pokles tlaku. Pokud tam ty ventilky nejsou, bliká na palubce příslušná kontrolka. To mne sice rozčiluje, ale ne až tak abych je dodatečně osadil (údajně záležitost 5.000,-Kč, čímž by se vyrovnal rozdíl mezi těmito pneu a nabídkou MAZDA :( )
Tažné zařízení hodnotím kladně, velmi pohodlně se s ním manipuluje. Prakticky s přívěsem jsem to ale taky ještě nezkoušel.
Fotky pošlu mailem.

Radek

Příspěvek od Radek » 15 led 2010 14:12

Vrátím se k navigaci. Co je to, to IMAGE? Já jsem sehnal DVD Česka (východní evropa) a zaznamenává každou polní cestu. V Maďarsku jsem špatně zajel od kruháče do jednoho města a navigace mne vzorně vyvedla přesně tam, kde jsem chtěl. V Bratislavě také.

NitRaM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NitRaM » 15 led 2010 23:44

No tak musim rict, ze ty stresni nosice jsou vice nez hnusne :( Jeste ze mam co mam....

Zajimalo by me ale kolik mas v TP max. vahy na prives?

jiří

Re: Navigace, nosiče, přívěs

Příspěvek od jiří » 18 led 2010 07:59

Tažné zařízení: 1800/750 kg (bržděný/nebržděný), zatížení střechy 100 kg. Z tech nosičů taky neřvu nadšením, ale jiné nebyly. Jak jsem psal, více starostí mi mi dělá jejich malá rozteč. Mám obavu, že až tam dám 2 m rakev, že to bude zlobit. Původně jsem to měl v plánu o víkendu, ale nebyla chuť - bylo nevlídně, a odpočíval jsem. :) Takže příště.

Odpovědět