Akvárko ve světlometu

Světla, kabeláž, navigace ...
Gyula
Kontaktovat uživatele:

Akvárko ve světlometu

Příspěvek od Gyula » 10 led 2013 00:24

Jako by toho nebylo málo, tak jsem zjistila, že mám vodu v předním světlometu. Poraďte prosím, co s tím dělat. Není prasknutý.
Jedna Mazda nestačí :-)

Moriak

Re: Akvárko ve světlometu

Příspěvek od Moriak » 12 led 2013 14:31

Ahoj,

tak ja som mal presne ten isty problem. Zacalo to ked som daval umyvat auto rucne a borec mi to tam asi narval wapkou. Tak som to mal cca pol roka, ked mi svetlo prestalo svietit. V servise mi povedali ze voda natiekla do riadiacej jednotky xenonu, aj mi to ukazali a ozaj tam bolo vidiet na suciastkach stopy po vode, ktora to vyskratovala. Uz si nepamatam presne cenu, za ktoru mi nukali novu jednotku, ale bolo to myslim par tisic. Po mojej otazke ci sa to nezopakuje znova, iba pokrcil ramenami, ze moze byt a idealne je vymenit cele svetlo za cca 40 tisic :shock: . Pekne som ho teda poprosil ze nech to posklada a ja si premyslim co dalej. Samozrejme ze ma hned napadlo kupit svetlo z nejakej buracky, vrakacu a podobne. Ked som sa ale vracal zo servisu domov, vsimol som si ze svetlo znova svieti :mrgreen: . Oni ako to otvorili a preschlo to, tak to znova nabehlo. Tak som teda doma rozobral predok mazdy, vybral svetlo von, komplet rozobral a prekontroloval ci niesu viditelne preskliny, komplet presusil, ocistil, ozivil a opravil tesnenia. Vseto krsne cistucke, vysusene a zatesnene som dal znova dokupy a voala, prekvapivo vsetko funguje :D . Uz preslo cca 8 mesiacov a zatial ziadna voda, ani vlhkost. Kazdopadne ale wapkou uz do svetiel nedovolim nikomu striekat. Dazd ani sneh a ani jazda po dialnici v dazdi zatial problem nesposobuje.

Howkh..... :ugeek:

Radek

Příspěvek od Radek » 15 led 2013 20:22

Čím jsi ten spoj u světla utěsňoval, byla ta demontáž skla hodně problematická?

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 24 led 2013 23:48

take se ptam jak je to narocne, protoze bych pozadala sveho mechanika, jak se bude venovat udrzbe mazlika, tak aby mi svetlo vyndal a ja si ho pretesnim

Moriak

Příspěvek od Moriak » 13 úno 2013 13:34

No najvacsia sranda bola sa k svetlu dostat a vybrat ho von. Pouzival som na to nejaky pdf navod co som nasiel na nete, vecer pohladam link a poslem. Samotne svetlo az taky problem nebol, ale pravda je ze som nevyberal zo svetlometu predne cire sklo. To by som uz asi nas5 poriadne sam nezalozil.

Moriak

Příspěvek od Moriak » 16 úno 2013 16:01

Tu su tie pdf:

http://www.mcx7.com/showthread.php/2903 ... ont-bumper

ale urcite to zvladne asi kazdy aj bez nich.

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 16 úno 2013 23:29

Mnohokráte děkuji, ta voda tam mne štve moc.

jaborei

Příspěvek od jaborei » 25 úno 2013 21:21

Zdravím všechny,

tak jsem se stal také šťastným majitelem CX-7 (diesel, r.v.2011). Mám ji necelý týden a dneska jsem si všiml, že v pravém xenonu mám také vlhkost, i když je naprosto nepoškozené.... :cry:
Auto je pořád v záruce - opraví toto v rámci záruky? Co myslíte, prosím?

jaborei

Příspěvek od jaborei » 26 úno 2013 22:22

Sice mně nikdo neodpověděl, ale volal jsem do Mazdy a neměl by to být problém. Říkali, že v nejhorším vymění celý světlomet a vše v rámci záruky, naštěstí :)

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 26 úno 2013 22:30

Tak vidíš, tobě to dobře dopadne, máš nové autíčko, já se s tím u svojí Mazdičky nějak budu muset poprat a nebo si pořídit ty rybičky a dát si je do světlometu ;) .

Odpovědět