Palubní deska

Odpovědět
Gyula
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní deska

Příspěvek od Gyula » 05 lis 2013 23:46

Bone jestli se podaří přijít na to, co se pod tou palubkou děje, tak to tady zveřejním, nebudu to tajit, protože budu ráda, když to pak zvládnou pořešit i ti ostatní, co mají stejný problém jako já. Jinak půl hodiny po tom mailu na generální zastoupení se mi ozval technik ze servisu a objednal mě na prohlídku, jsem ráda za tu náhodu :lol: .
Jedna Mazda nestačí :-)

bone

Příspěvek od bone » 06 lis 2013 09:42

ok tesim sa s tebou :-D

Zagor

Příspěvek od Zagor » 06 lis 2013 20:00

Mám v Mazdě to samé. Takže si také rád poslechnu o co se jedná. Abych to pak mohl řešit. Držím palce. ;)

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 07 lis 2013 21:29

Takže dneska jsem byla v autorizovaném servisu v Auto Balvin v Brně, Mazdičku vzali na diagnostiku a výsledkem je to, že nikde nemám závadu, autíčko funguje, tak jak má a v systému airbagů není chyba. Jedná se opravdu o kosmetickou vadu. Automobilce se prostě příliš nepovedl použitý materiál pro palubní desky a v místě, kde je ten obdelníček tak je plast palubní desky zeslabený, aby v případě nehody tím obdelníčkem vylétl airbag. Bohužel skoro každá CX-7 má ten stejný problém. A nejenom ona, na salonu jsem to viděla i u nových vozidel Hyundai. Prostě přednější je bezpečnost a tak zatněte zuby jako já s tímto problémem. Nikdo není dokonalý, ale máme skvělé auto.

Ozvalo se mi zastoupení Mazdy v ČR
dle informací od technika pana Šindeláře z firmy AutoBalvín, jste již domluvena na přistavení vozidla a jeho prohlídce.
Nabídli jsme tedy opravci technickou podporu v případě potřeby, ale věříme, že se problém podaří co nejrychleji vyřešit k Vaší spokojenosti.
Mrzí nás, pokud došlo k prodlení v řešení.

Váš případ budeme sledovat do jeho vyřešení u zmíněného opravce.

Děkujeme za Vaši přízeň značce Mazda.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Lenka Řehounková Komunikační centrum Mazda
E-mail: infocz@mazdaeur.com
Infolinka: 800 900 994
Web: www.mazda.cz

tomtom
Administrátor

Příspěvek od tomtom » 08 lis 2013 00:55

No to je úleva, že se potvrdilo, že je to jen obyčejná boule. Ale vrtá mi hlavou, že se ti to udělalo jen tak přes noc. Teď budu trnout pokaždý když vlezu do garáže co tam asi najdu :D
Obrázek

Honzajs

Příspěvek od Honzajs » 08 lis 2013 16:17

Nechci působit jako kverulant, ale zdá se mi, že s tebou pěkně vyběhli. Proboha....airbagy se vyrábějí x let, x let se montují tímto způsobem pod palubku a žádná jiná značka si netroufne tvrdit, že by boule vznikla zeslabením materiálu kvůli vystřelení airbagu :-DDD Navíc tady s dovolením platí fyzikální zákony taky, tzn. že by boule měla být dovnitř, ne ven....

Ach jo, český přístup k zákazníkovi je fakt neuvěřitelný..........
Mazda CX-7, 2,3Turbo DISI, 2008

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 08 lis 2013 20:43

Můj mail do Mazdy : Dobrý den paní Řehounková,

s panem Šindelářem z Auto Balvin jsem se dnes setkala a sdělila mu svůj problém, který mám s jednou ze svých Mazd a to konkrétně s Mazdou CX-7. On mi vzal Mazdu na diagnostiku. Když mi ji vrátil, tak mi sdělil, že na diagnostice nevykazuje můj vůz žádnou závadu a že i systém airbagů je v pořádku. Názorně mi také ukázal, že i na jejich Mazdě CX-7 se vyskytuje ta stejná závada a v místě airbagu vystupuje přes palubní desku rámeček o rozměrech cca 20x30 cm, což by zřejmě mělo být způsobeno použitým materiálem palubní desky, která je zeslabená v místě, kde je umístěný airbag. Bohužel asi nebyl výrobcem použitý úplně nejvhodnější materiál a po čase část palubní desky povolí a v místě airbagu se objeví vyboulenina, tuto závadu nemám jen já, ale je nás více majitelů CX-7, kterým se deformuje část palubní desky. Ještě jeden problém jsem u svojí Mazdy řešila a opět jsem nebyla sama a tím je poddimenzovaná spojka na takto velký, těžký a výkonný vůz. Svůj vůz jsem kupovala jako ojetý v Autopalace Brno a po 3000km mi začala prokluzovat spojka. Tak jsem svůj vůz dala na výměnu spojky a setrvačníku do Auto Balvin. Bohužel při náledí a nebo větší sněhové pokrývce a nebo pokud parkuji vedle domu v mírném svahu na trávě a je tato tráva mokrá, tak pokud začnu couvat, tak spojka prokluzuje a je cítit, jinak při běžné jízdě problém nemám. Také nejsem jediná majitelka tohoto jinak vyjímečného auta, která musí řešit tento problém a taktéž zatím nevím, jak ho vyřešit, protože o kvalitě práce v Auto Balvin nemám pochyb a vždy se mi snaží vyjít maximálně vstříc, ale opět narážím na kvalitu dílu na toto vozidlo. U mojí Mazdy 626 GF nic takového řešit nemusím a je to daleko starší vůz, co má najeto více kilometrů.

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 08 lis 2013 20:45

Odpověď z Mazdy :| : Vážená paní ,

děkujeme Vám za důvěru naší značce a doplňující informace. Je nám líto, že jste na svém voze zaznamenala uvedené projevy, jak jsme Vás již informovali, autorizovaní opravci mají podklady k posouzení tak, aby v souladu s postupy výrobce věc posoudili. V obou případech se jedná o projev, který není považován za záruční vadu, nicméně výrobce takovouto zpětnou vazbu vyhodnocuje v zájmu průběžného zlepšování budoucích výrobků. Je tomu tak i v tomto případě.

Děkujeme za pochopení, věříme že Vám auto bude dobře sloužit i nadále a že bude i dále se servisem AutoBalvin spokojena.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Lenka Řehounková
Komunikační centrum Mazda
E-mail: infocz@mazdaeur.com
Infolinka: 800 900 994
Web: www.mazda.cz

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 08 lis 2013 20:48

Jsem z toho taková zničená. Rozhodovala jsem se jestli napsat do Japonska a jsem rozhodnutá, že tam napíšu. Odpověď vám potom sem dám.

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 08 lis 2013 20:52

Tomtome nepřeji tvoji Mazdičce tu bouli, co má dost z nás, ale myslím si, že přijde a je to jen otázka času. Já to taky nechápu, že to mám po během chvíle a už se toho nezbavím, snad jen pokud bych si nechala vyměnit palubovku, tak se toho zbavím :roll: . no neberte to, když palubovka stojí 30 000Kč :lol: .

Odpovědět