Vrzání palubní desky

Odpovědět
Serial09

Vrzání palubní desky

Příspěvek od Serial09 » 13 srp 2011 20:37

Zdravím vás všechny,

mám dva týdny novou Mazdu CX-7, diesel ve verzi Challenge Navi. Téměř od prvních kilometrů mi nepříjemně vrže střed palubní desky. Je to v místech kde jsou tvrdé plasty s lemováním středové části. Při jízdě po sebemenší nerovnosti se ozývají nepříjemné zvuky, po zatlačení rukou v místě nad třemi výdechy klimatizace to přestane.

1. Setkal jste se s tím někdo? Máte návod, jak to odstranit nebo doporučejete obrátit se na servis?

2. Auto mám od Auto Palace na Spořilově. Máte s nimi nějaké zkušenosti?

Před tímto autem jsem měl Toyotu Corollu Verso a po šesti letech a cca 230 000 km mi v ní nevrzalo vůbec nic. Radost z nového auta mi tato relativní drobnost nepříjemně kazí. Nechce se mi věřit, že by Mazda u aut této kategorie nebyla kvalitní.

Díky všem za případné reakce.

Honza

tomtom
Administrátor

Re: Vrzání palubní desky

Příspěvek od tomtom » 31 srp 2011 11:38

Buď to tam při výrobě špatně nacvakli nebo je ten díl lehce zkroucenej a nesedí tam přesně. Kdyby to servis nevyřešil, asi bych to rozdělal sám a nějak zamezil tření těch plastů. Někdy se na tahle kritická místa lepí tenké textilní pásky nebo by to šlo namazat - nevím teď jak se to jmenuje, někde to mám ve sklepě - takovým voskovým mazadlem na plasty.
Obrázek

Iceman_cz

Příspěvek od Iceman_cz » 23 lis 2012 09:58

Mám stejný problém. Při jízdě na lehce hrbolatém povrchu - tedy celá ČR mi nepříjemně vrže střední panel palubní desky. Je mi jasné, že na 19 kolách s profilem 55 má auto trochu stíženou situaci, ale stejně mě to dost rozčiluje.
Mazda CX-7 2.2 MZR CD Revolution white pearl , předtím: Mazda 6 2.0 CD, Honda Accord 2.2 i-ctdi, 9x Honda

spajin

Příspěvek od spajin » 09 pro 2012 21:57

Ted mi zacalo zniceho nic vrzat cosi v levem prednim sloupku u ridice, zatim jsem ve fazi zkoumani, ale stve mne to...

Blu-nose

Příspěvek od Blu-nose » 10 pro 2012 14:40

To se připojuji, když je zima, vrzání levého předního sloupku u řidiče, někde spoj deska/sloupek, k vzteku...

spajin

Příspěvek od spajin » 21 led 2013 22:57

Tak mi to zase samo nejak prestalo vrzat, asi je to tim, ze nejezdim ted po CR ale na kvalitnejsich nemeckych silnicich, hlavne dalnice se neda porovnat. I kdyz, lepe uz byvalo, jako asi ve vsem, jen to zapadni Nemecko porad jeste doplaci na vychod a tak se kvalita i v te zapadni casi dost zmenila, alespon to tvrdi starousedlici....

spajin

Příspěvek od spajin » 21 led 2014 19:46

Tak v lonskem roce se zvuky stridave ozyvaly a pak zase delsi dobu ne. Podezrival jsem neco uvolneneho v levem sloupku. Nakonec jsem to rekl technikovi, kdyz jsem nechal delat servisku. Ted mi to zatim nedela, i kdyz musim rici, ze po servisce mam najeto jeste velmi malo. Udajne se to obcas stava, zvuk pry pronika od leveho podbehu, je tam nejaky sroubek uchyceni krytu podbehu a tak mi ho pritahli.

igabas

Příspěvek od igabas » 26 led 2014 16:40

Jj, mám podobnou zkušenost. V levém předním podběhu mi chyběly dva plastikové štefty, co je jimi přichycený kryt, a ozývalo se občas jakési chrastění odněkud "z palubky". Po nahrazení chybějících šteftů v podběhu (asi před měsícem) si teď uvědomuji, že už vrzání zmizelo.
Můj milášek: 2008 Revolution High, Copper Red

Odpovědět