Náboje zadních kol

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
Iceman_cz

Re: Náboje zadních kol

Příspěvek od Iceman_cz » 26 srp 2013 08:55

To jsem udělal hned na začátku, ale mají to na háku. "Všichni dealeři postupují dle daných směrnic, takže si to vyřešte s dealerem"
Mazda CX-7 2.2 MZR CD Revolution white pearl , předtím: Mazda 6 2.0 CD, Honda Accord 2.2 i-ctdi, 9x Honda

Butch

Příspěvek od Butch » 26 srp 2013 10:29

Ahoj
Tak to vypada ze naboje zadnich kol zacaly zlobit i me.

Kupoval jsem auto ojete pred rokem a pul a melo najeto 60tisic. Ja moc nenajedu, kolem 7-8K za rok.
Ted mam 70tisic a jiz v male rychlosti je slyset takovy dunivy zvuk, ktery se zvysujici se rychlosti meni ton na vyssi.
Na dalnici pak ve 130km/h uz to duneni tak slyset neni, prehlusi to hluk od kol zrejme protoze ten ton lehce hvizdajici ale neni to zatim nic extremniho.
Pripadne zneji jinak ty naboje ve vyssich rychlostech, pokud to nejsou gumy.
Staci radio na 15-20 hlasitost a skoro si toho nevsimnu.

Ma smysl to menit nejak ted nebo az se to bude zhorsovat a bude to otravne?
Minuly mesic jsem se dost vydal kdyz jsem menil predni kotouce, brzdy a jeste nechal osetrit podvozek. Takze se mi dalsi oprava kolem 10tisic a vice prilis nehodi.

Premyslel jsem ze pockam na vymenu v rijnu za zimni a pokud to bude shodny zvuk tak zacatkem pristiho roku ty naboje necham vymenit.

Mam 4X4 rok vyroby 2007v technicaku 191kW a americkou verzi napravy.

Budou na to pasovat tyto?

Sada lozisek kol NIPPARTS
Objednací kód: NI N4713037

Diky moc za radu.
Naposledy upravil(a) Butch dne 30 srp 2013 13:09, celkem upraveno 1 x.

kaulik

Příspěvek od kaulik » 28 srp 2013 17:52

Ahoj.Tak jsem další komu hučí i jinde než má :lol: :oops: :lol: . Mam najeto 70 000 to se Mazdě asi nepovedlo. JAPANPARTS za 3000 lákavé ale tak trochu zavánějící Polskem.Z tohoto nekolik let dlouhého vlákna pořád nevidím zadné doporučení na dobrej kup a né internetovej smejd

Iceman_cz

Příspěvek od Iceman_cz » 29 srp 2013 09:10

kaulik píše:Ahoj.Tak jsem další komu hučí i jinde než má :lol: :oops: :lol: . Mam najeto 70 000 to se Mazdě asi nepovedlo. JAPANPARTS za 3000 lákavé ale tak trochu zavánějící Polskem.Z tohoto nekolik let dlouhého vlákna pořád nevidím zadné doporučení na dobrej kup a né internetovej smejd
Já nakonec koupil tady http://www.intercars.cz/ Najeto 10 tis. zatím bez problémů. Cena kolem 3.500,- Kč vč. DPH. Původ těžko odhadovat :)
Mazda CX-7 2.2 MZR CD Revolution white pearl , předtím: Mazda 6 2.0 CD, Honda Accord 2.2 i-ctdi, 9x Honda

corleone

Příspěvek od corleone » 29 srp 2013 16:51

Ahoj
já nakonec koupil náboj přez aukro, asi za 3500 Kč. Najeto cca 15 000 km a zatím vše OK. :D

Butch

Příspěvek od Butch » 30 srp 2013 13:04

Takze jak se rika "kurvitko" v 70 tisicich? Je to az moc napadne ze ty zadni naboje ve vetsine pripadech odesly v tehle kilometrazi.

Honzin

Příspěvek od Honzin » 15 zář 2013 17:31

Honzin píše:
Radek píše:Vyměnil jsem už i druhé ložisko po 71000 km. Zjistíš to jednoduše. Zvedni auto aby bylo kolo ve vzduchu a uchop kolo jednu rukou nahoře, druhou dole a "zavikluj" s ním. Tím zjistíš, jestli je ložisko špatné. Jestli se ti projeví sebemenší klepkání třeba i zdánlivě malinkaté (v desetince mm) tak je po ložisku v náboji. Staré náboje zadních kol jsem nevyhodil a zkusím to rozlisovat, pak soustruhem upravit otvor a budu hledat ložisko pro úpravu zadního náboje tak jak je to v předu.
Měl jsem stejný nápad. Taky jsem ho nevyhodil a chystám ložisko vylisovat a oměřit pro adekvátní náhradu. U mne je teda problém s lisem. Ve svém okolí nikoho známého nemám,který by mi to udělal z radosti a ne za prachy :D
Tak jsem to konečně nechal rozlisovat a zjištění je takové,že ložisko je součástí náboje a patrně to zmíněným způsobem nepůjde. :x Maximálně poshánět kuličky,ale je docela nesmyslné takže od tohoto upouštím a koupím opět noname náboj. Jestli máte někdo jiné zkušenosti dejte vědět.
vínová 2,3 DiSi

Barrandov

Příspěvek od Barrandov » 24 zář 2013 21:20

Ahoj, u mé Mazdy CX-7 (diesel, čtyřkolka) odešly obě zadní ložiska v 50 000 km. Po krátké výměně názorů na příjmu s technikem, který pouze konstatoval, že to pro něj není žádná novinka a že to na záruku nebude. Nakonec mi to uznali a obě ložiska vyměnili u dva roky starého auta s cca 50 000 km zdarma. Cena opravy u nich by byla cca 17 000 Kč.

Po prvotní informaci, že to asi nebude uznáno, jsem volal známému, co má servis. Ten mi potvrdil, že to je podle jeho názoru jasná záruční oprava a ať si vyžádám písemné potvrzení, že mi to neuznávají. Sdělil jsem to technikovi s tím, že si následně nechám udělat znalecký posudek a budeme to řešit jinak. Ubezpečil mne během chvilky, že vše opraví, auto mi umyjí zdarma a že to zkusí udělat co nejrychleji. Zadal jsem to v pátek a v úterý ráno vyzvedával opravené auto. Nakonec jsem byl tedy spokojený. Technik mi při předání tvrdil, jak moc se jejich mechanik zapotil v debatě s Mazdou. Nevím, jak moc to bylo jen hrané, či zda Mazda skutečně věří, že je během dvou let u auta s nic moc nájezdem cca 80% po dálnici normální měnit takovýto díl.

Je to mé osmé auto. Předchozí Toyota měla najeto 230 tis a žádná ložiska jsem měnit nemusel. V Mazdě už mi měnili kožená madla na dveřích, protože se na 3 dveřích koženka odlepila. Vrzání špatně slícované palubky jsem tam řešil snad 4x, než se to podařilo po špatném sesazení z výroby doladit. Zatím musím konstatovat, že ve srovnání dosavadních značek mi nejlépe vyšla Honda a pak Toyota. Mazda mě moc kvalitou zpracování (a výdrží ložisek) nepřesvědčila. Auto to je skvělé na řízení, pohodlné, asi i bezpečné a diesel ani moc nežere. Nevím, zda bych do Mazdy znova šel. Každopádně bude muset ještě cca 3 roky sloužit. :)

Honza

Iceman_cz

Příspěvek od Iceman_cz » 26 zář 2013 09:27

Barrandov píše:Ahoj, u mé Mazdy CX-7 (diesel, čtyřkolka) odešly obě zadní ložiska v 50 000 km. Po krátké výměně názorů na příjmu s technikem, který pouze konstatoval, že to pro něj není žádná novinka a že to na záruku nebude. Nakonec mi to uznali a obě ložiska vyměnili u dva roky starého auta s cca 50 000 km zdarma. Cena opravy u nich by byla cca 17 000 Kč.

Po prvotní informaci, že to asi nebude uznáno, jsem volal známému, co má servis. Ten mi potvrdil, že to je podle jeho názoru jasná záruční oprava a ať si vyžádám písemné potvrzení, že mi to neuznávají. Sdělil jsem to technikovi s tím, že si následně nechám udělat znalecký posudek a budeme to řešit jinak. Ubezpečil mne během chvilky, že vše opraví, auto mi umyjí zdarma a že to zkusí udělat co nejrychleji. Zadal jsem to v pátek a v úterý ráno vyzvedával opravené auto. Nakonec jsem byl tedy spokojený. Technik mi při předání tvrdil, jak moc se jejich mechanik zapotil v debatě s Mazdou. Nevím, jak moc to bylo jen hrané, či zda Mazda skutečně věří, že je během dvou let u auta s nic moc nájezdem cca 80% po dálnici normální měnit takovýto díl.

Je to mé osmé auto. Předchozí Toyota měla najeto 230 tis a žádná ložiska jsem měnit nemusel. V Mazdě už mi měnili kožená madla na dveřích, protože se na 3 dveřích koženka odlepila. Vrzání špatně slícované palubky jsem tam řešil snad 4x, než se to podařilo po špatném sesazení z výroby doladit. Zatím musím konstatovat, že ve srovnání dosavadních značek mi nejlépe vyšla Honda a pak Toyota. Mazda mě moc kvalitou zpracování (a výdrží ložisek) nepřesvědčila. Auto to je skvělé na řízení, pohodlné, asi i bezpečné a diesel ani moc nežere. Nevím, zda bych do Mazdy znova šel. Každopádně bude muset ještě cca 3 roky sloužit. :)

Honza
Ahoj Honzo,

můžu s tebou jen souhlasit. Měl jsem předtím několik Hond, poslední Accord 2.2 ictdi, najeto 300 tis. bez jakýchkoliv oprav. Podvozek jako nový. Pak jsem přesedlal na Mazdu, protože se mi přestal líbit design nových modelů a mezi námi, interiér CRV mi připomíná auta z devadesátých let, prostě hrůza. U Mazdy se objevuje první koroze už po dvou letech. Předchozí Mazda 6 měla ty samé neduhy... koroze a ložiska.

Já měl s ložisky velkou smůlu, protože jsem narazil na dealera, který měl licenci teprve měsíc, což jsem ale v tu chvíli nevěděl. V lednu jsem celou opravu zaplatil a teď se zpětně dohaduji se zastoupením pro ČR. Do té doby, než jsem pohrozil, že se obrátím přímo na výrobce v Japonsku, mě několik měsíců jen odbývali. Teď se konečně začalo něco dít.
Naneštěstí jsem si druhé ložisko nechal vyměnit u neautorizovaného servisu, protože se mi nechtělo znovu platit tolik peněz. Jsem ale rozhodnutý požadovat veškeré náklady po dealerovi zpět, protože mi poskytl nepravdivé informace.

Barrandov

Příspěvek od Barrandov » 28 zář 2013 09:10

Ahoj,

s tou korozí to musím také potvrdit. Po necelých dvou letech se mi na CX-7 objevila rez na všech pantech a v horním lemu kolem dveří u kufru. Dle vyjádření technika z Mazdy to je způsobeno kyselými dešti v Praze :) Přitom se o auto snažím starat a pečlivě ho udržuji. V servise to ošetřili nějakou chemikálií, ale spíš si myslím, že to saponátem zkusili maximálně vyčistit. Nicméně je vidět, že se tam něco děje. Uvidíme příští rok na další mnou placené povinné prohlídce koroze. Třeba budou kreativnější ve vymýšlení důvodů proč rez není rez apod. Je škoda, že auta s dobrým konceptem jsou takto ošizená.

Odpovědět