Náboje zadních kol

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
Honzin

Re: Náboje zadních kol

Příspěvek od Honzin » 05 pro 2012 22:54

Při 113000 km hukot od zadních kol a výměna náboje zadního kola. V Mazda servis něco okolo 8000,- za náboj ,v Intercars v Brně 4500,- nějaký NO NAME údajně japonská výroba. Nevím. Ale za tu cenu jsou dva :) Jinak docela problém sehnat na 4x4. Na dvojkolku,která je shodná s Mazdou 6 to docela jde.Tak snad mi nějakou dobu vydrží. :mrgreen:
vínová 2,3 DiSi

Knoll

Příspěvek od Knoll » 05 led 2013 14:21

Nevíte někdo jestli se vztahují ty náboje do záruky? Mám 2011 facelift a hučí to spíš od zadních kol, na letních sem to nezaznamenal, tak doufám že to je zimníma kolama :(
2011 Mazda CX-7 Revolution

Honzin

Příspěvek od Honzin » 05 led 2013 14:41

Knoll píše:Nevíte někdo jestli se vztahují ty náboje do záruky? Mám 2011 facelift a hučí to spíš od zadních kol, na letních sem to nezaznamenal, tak doufám že to je zimníma kolama :(
No já myslím,že záruka by se na to vztahovat měla,ale bylo by vhodné si to hučení ověřit s jinými pneu,aby tě v mazdě nesetřeli. Divné je,že ti to před tím nedělalo. U mne se ten hukot postupně zvyšoval. Tak držím palec :)
vínová 2,3 DiSi

Knoll

Příspěvek od Knoll » 05 led 2013 15:31

Honzin píše:
Knoll píše:Nevíte někdo jestli se vztahují ty náboje do záruky? Mám 2011 facelift a hučí to spíš od zadních kol, na letních sem to nezaznamenal, tak doufám že to je zimníma kolama :(
No já myslím,že záruka by se na to vztahovat měla,ale bylo by vhodné si to hučení ověřit s jinými pneu,aby tě v mazdě nesetřeli. Divné je,že ti to před tím nedělalo. U mne se ten hukot postupně zvyšoval. Tak držím palec :)

Nad tím jsem taky přemýšlel a nechám si kola opět přehodit u nich aby se nemohli na nic vymlouvat :D ikdyž to bude nejspíš na posled za tu cenu :x díky, pak napíšu jak sem dopadl ;)
2011 Mazda CX-7 Revolution

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 07 led 2013 10:51

Tak já jsem na tom podobně. Na letních to bylo tichoučké autíčko a na zimních je to hučák. Mě se fakt asi drží smůla. Prvně spojka a vodní pumpa a teď asi už i náboje zadních kol. Já se normálně bojím jet za svým automechanik, aby se na to podíval :roll: . Je mi smutno.
Jedna Mazda nestačí :-)

Moriak

Příspěvek od Moriak » 12 led 2013 14:36

Gyula píše:Tak já jsem na tom podobně. Na letních to bylo tichoučké autíčko a na zimních je to hučák. Mě se fakt asi drží smůla. Prvně spojka a vodní pumpa a teď asi už i náboje zadních kol. Já se normálně bojím jet za svým automechanik, aby se na to podíval :roll: . Je mi smutno.
Skus prv na chvilu nahodit letnaky, ci to ude hucat. Ak nie, tak naboje by to byt nemali. Mne sa hukot postupne zvysoval a pri prehodeni kolies nebola ziadna zmena. Ozaj bolo potreba vymenit naboje.

Radek

Příspěvek od Radek » 15 led 2013 20:13

Vyměnil jsem už i druhé ložisko po 71000 km. Zjistíš to jednoduše. Zvedni auto aby bylo kolo ve vzduchu a uchop kolo jednu rukou nahoře, druhou dole a "zavikluj" s ním. Tím zjistíš, jestli je ložisko špatné. Jestli se ti projeví sebemenší klepkání třeba i zdánlivě malinkaté (v desetince mm) tak je po ložisku v náboji. Staré náboje zadních kol jsem nevyhodil a zkusím to rozlisovat, pak soustruhem upravit otvor a budu hledat ložisko pro úpravu zadního náboje tak jak je to v předu.

Honzin

Příspěvek od Honzin » 16 led 2013 20:49

Radek píše:Vyměnil jsem už i druhé ložisko po 71000 km. Zjistíš to jednoduše. Zvedni auto aby bylo kolo ve vzduchu a uchop kolo jednu rukou nahoře, druhou dole a "zavikluj" s ním. Tím zjistíš, jestli je ložisko špatné. Jestli se ti projeví sebemenší klepkání třeba i zdánlivě malinkaté (v desetince mm) tak je po ložisku v náboji. Staré náboje zadních kol jsem nevyhodil a zkusím to rozlisovat, pak soustruhem upravit otvor a budu hledat ložisko pro úpravu zadního náboje tak jak je to v předu.
Měl jsem stejný nápad. Taky jsem ho nevyhodil a chystám ložisko vylisovat a oměřit pro adekvátní náhradu. U mne je teda problém s lisem. Ve svém okolí nikoho známého nemám,který by mi to udělal z radosti a ne za prachy :D
vínová 2,3 DiSi

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gyula » 24 led 2013 23:46

jestli se premluvim v te zime, tak mazlika u garaze zvednu a zkusim otestovat,jak jsou na tom naboje.
Jedna Mazda nestačí :-)

Iceman_cz

Příspěvek od Iceman_cz » 25 led 2013 08:19

Knoll píše:
Honzin píše:

Nad tím jsem taky přemýšlel a nechám si kola opět přehodit u nich aby se nemohli na nic vymlouvat :D ikdyž to bude nejspíš na posled za tu cenu :x díky, pak napíšu jak sem dopadl ;)
Tak jsem se také přidal do klubu měničů nábojů. Najeto 80tis. km. V autorizovaném servisu neuznáno jako záruční oprava. Cena 5.666,- Kč + práce + DPH. Ještě to zkouším řešit se zastoupením Mazdy pro ČR. Za normálních okolností by mělo ložisko vydržet min. 120 tis. U žádného z předchozích vozů jsem toto neřešil tak brzy.
Mazda CX-7 2.2 MZR CD Revolution white pearl , předtím: Mazda 6 2.0 CD, Honda Accord 2.2 i-ctdi, 9x Honda

Odpovědět