Náboje zadních kol

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
PRocky

Náboje zadních kol

Příspěvek od PRocky » 11 led 2011 18:26

Zdravím všechny byl jsem nedávno na servisce, kde jsem si postěžoval na vrčivý zvuk ze zadní části auta, který s vyšší rychlostí zesiluje. V servisu to prověřili a řekli mi, že je problém v obou zadních nábojích kol a je potřeba je vyměnit. Vzhledem k ceně jednoho 8800,-kč bych uvítal rady jestli by nešli sehnat levněji (USA, druhovýroba) případně nějaké jiné rady či zkušenosti ohledně téhle závady a ceny opravy. Díky všem :-)

Riccardocz

Re: Náboje zadních kol

Příspěvek od Riccardocz » 11 led 2011 21:41

No tak zase ložiska, zda se mi že to je nemoc toho to vozu. Taky jsem měníl jednoho a stalo mi to včetně práce necelé 8.000,-. Ložisko orig Mazda u mého automechanika. Zkusil jsem ho hledat v US ale včetně CLO a DPH bylo by to stejně drahé. I Joe je vyměnil. Zkus se zeptat i jeho. Zda li jsi z Prahy tak mám super automechanik v Horoměřicích. ;)
Dej vědět

Stanley cx7

Příspěvek od Stanley cx7 » 13 led 2011 19:42

Cau RRocky, drahsi nahradni dily kupuju primo z japonska. Zatim jsem kupoval klapku a drobnosti v interieru, ale myslim si, ze levnejsi original nenajdes. U nas stala klapka 1070eur bez dph a z japonska 350... Pokud by se ti zdala cesta z japonska komplikovana, tak urcite rakousko. Jsou trosku drahsi jak japonci, ale brutalne levnejsi jak my. Z rakouska by klapka stala 500eur. Z japonska to mas na tehle strance www.japanparts.com. Doprava z japonska 3dni. Hodne stesti. Kdyz by jsi mel otazky, jak postupovat, tak napis...

Stanley cx7

Příspěvek od Stanley cx7 » 13 led 2011 19:45

Jeste jsem zapomnel. Nahradni dily, ktere jsou urceny jenom pro evropskou verzi nevedi sehnat. Jenom spolecne dily...

PRocky

Příspěvek od PRocky » 13 led 2011 21:35

Ahoj díky za pomoc a radu koukal jsem na stránky co jsi uvedl mají tam spoustu zajímavých doplňků ale z náhradních dílů jsem našel jen cooling a engine parts bohužel nic co se týká handling a následně ložiska, ale i tak díky třeba se to ještě bude hodit :-)

Stanley cx7

Příspěvek od Stanley cx7 » 13 led 2011 22:52

Cau RRocky, na strankach maji jenom nejake kousky. To neni vsechno. Tahle stranka funguje tak, ze jim posles cislo dilu, ktery potrebujes. Cislo dilu si najdes na strance www.allmazda.net. Tam mas podrobny manual na vsechny casti, ktere se daji objednat. Nejdrive se prihlasis a potom te to hodi do funkciho katalogu nahradnich dilu. Preklikas se k tomu co chces a na stranku japanparts napises (nejlepsi i s fotkou), ze by jsi poiteboval tento nahradni dil na mazdu cx7 / 2007 a cislo. Chlapci v Japonsku se zbali a jdou to koupit specialne pro tebe do mazdy. Zabali ti to a poslou. Oni tak fungujou..... To co maji na strankach je jenom tak vseobecne od vyrobcu... Skus teda najit to cislo vyrobku a posli jim ho. Oni ti uz povi, jestli se to da koupit, anebo to je jenom pro evropskou verzi a teda ti s tim nepomuzou. Mej se...

PRocky

Příspěvek od PRocky » 21 led 2011 17:36

Díky Stanley za rady už jsem se tam mrknul a chci se zeptat cena která je u dílu na allmazdaparts.net (v eurech) je cena za kterou mi to koupí v Japonsku nebo se to liší? Díky Michal.

Stanley cx7

Příspěvek od Stanley cx7 » 22 led 2011 16:07

Cau Miso, Allmazda.net je jenom takovy online katalog s cislami nahradnich dilu... Ceny, ktere jsou tam uvedene jsou vysoke a hlavne nikdo ti neodpovi. Je to tam nejake mrtve. Ja jsem tam psal a zadna odpoved. Postup nakupu z Japonska je takovyto: Otevres si ten dil, ktery potrebujes v allmazda.net. Potom si to hod do printscreenu a vloz to do malovani. Potom to uloz jako bmp obrazek. To je vse z allmazda.net. Potom na kontakt z japanpart.com posli tenhle obrazek a do mailu napis cislo toho dilu co potrebujes. Podle fotky to je 26-131. Oni si to vytlaci a pujdou s tim do mazdy v japonsku. Tam se ti zeptaji na cenu a poslou ti cenu, za kolik by jsi to mel... Stopro bude nizsi jak v mazde, anebo na allmazda.net... Oplati se to i s dopravou. Od zabaleni v japonsku, to mas doma v obyvaku za 3 dni. Driv jak nasi postou....:-) POZOR. Nektere dily jsou jenom na americkou anebo na evropskou verzi. Tyhle dily ti nebudou vedet sehnat. Ted jsem kupoval tlumice a kupoval jsem je v Rakousku. Vsechny 4 vysli o 4000 korun min jak u nas. V japonsku mi rekli, ze ten dil ma specialni oznaceni a je urceny jenom na evropskou verzi. Proto jsem je kupoval v rakousku. U nas nic nekupuj. Je to umele predrazene.....Tak hodne stesti a kdyz, tak mi napis na mail.. Pomuzu... Cau St
Přílohy
Lozisko.gif

PRocky

Příspěvek od PRocky » 25 led 2011 20:47

Ahoj Stanley,
Díky za rady už jsem dostal odpověď z japanparts a je cenově velmi pozitivní :-) Chci se tě zeptat jelikož máš s objednáváním ze zahraničí zkušenosti jak je to s daní a clem na dovážené díly?Díky Michal

Stanley cx7

Příspěvek od Stanley cx7 » 26 led 2011 01:27

Ahoj Miso, Jen tak v kratkosti jeste k platbe... Platit musis jenom v Jenech. To neni problem, prepocitaji to podle kurzu. Pokud budes platit prevodem z uctu, tak si jeste pripocitaji poplatek za prevod penez v bance. V japonsku to tak funguje. Vyhodnejsi by jsi to mel pres paypal, anebo kartou. Ja ale radsi zaplatim a prevadim penize pres banku. Je to jistejsi. Tohle si ale domluv s nimi... Poslou ti to mezinarodni postou. Doma z Tokya to budes mit na treti den. Z posty ti prijde domu oznameni o doruceni baliku a budes vyzvany k celnimu jednani. V papiru budes mit napsane, ze si mas vzit vsechny doklady o zaplaceni, mailovou komunikaci a fakturu. Faktura staci neorazitkovana... Vetsinou ale nic nechteji, ale 100 procent potrebuji fakturu, jinak ti to nedaji. Pozadej japanparts, nech ti teda poslou fakturu pro celnici ( davaji nizsi cenu) a nejlepsi bude, kdyz na ťe fakture bude i cena za dopravu a jeste hmotnost jednotlivych dilu.... Clo platis 20 procent + dovozni prirazka a ta se pohybuje kolem 5 procent. Zalezi co to je. Na vsechny mozne i nemozne veci maji tabulky a tam je vsechno zarazene a kazde polozce je pridelena dovozni prirazka. Takze priklad: Nahradni dil stoji 100 dolaru + doprava 50 dolaru. Spolu 150 dolaru.... Z toho zaplatis 20 procent dan = 30 dolaru a jeste 5 procent ze 100 dolaru = 5 dolaru. Takze na celnici nechas jeste 35 dolaru.... Samozrejme korun podle aktualniho kurzu.... Pak je to uz tvoje.... Zalezi to vsechno od celnika....
Nezapomen ale na tu fakturu kde bude napsana cena za dopravu a hmotnost jednotlivych polozek v baliku...... Hodne stesti a dej pak vedet jak jsi dopadl.. Kdyz budes mit otazku, tak se ptej... Stanley

Odpovědět