jízdní vlastnosti - stabilita na nerovnostech, kanálech

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
martinac

jízdní vlastnosti - stabilita na nerovnostech, kanálech

Příspěvek od martinac » 17 lis 2013 20:07

Vážení,
jsem 3 týdny majitelem ojete cx-7 ER 2008 55 . km, v benzínu, a mám na vás otázku, která se týka stability vozu: přiznám se upřímně, že jsme zklamatý ze stability vozu, když jedu po rozbite silnici, nejen, že citim doslova veškeré nerovnosti, are především mě vytáčí citlivost vozu na příčné nerovnosti a kanály. Připadá mi, že auto se chová neklidně, odskočí, ...a tak nevím, jestli je chyba v autě... jak pri koupi tak ještě jednou před týdnem jsem byl na prohlídce náprav vč. tlumičů a vše prý drží, na testu tlumičů vepředu kolem 67%, vzadu cca 55%, jen něco vepředu tlumeně cinká při jakékoliv nerovnosti, ale jinak nic, jen při větší díře to bouchne. Mám 18 kola. Když to porovnám s Mazdou 5, ze které má udajně cx-7 modifikovanou zadní nápravu, pak je cx-7 výrazně neklidná. Sám jsem byl s projevem M5 velmi spokojený, to, co jsem si mohl dovolit s autem bylo suprové. Jak to tedy s jízdními vlastnostmi Cx-7 na nerovné, děravé silnici, zvl ve městě, je? Je to normální nebo je problém v mém autě? Zvl. když si všude přečtu, jak úžasný má cx-7 podvozek. Díky za reference. Asi budu muset někdy vyzkoušet jinou Cx-7, abych mohl porovnat.
M.

Gyula
Kontaktovat uživatele:

Re: jízdní vlastnosti - stabilita na nerovnostech, kanálech

Příspěvek od Gyula » 17 lis 2013 20:33

Mě to dělalo taky, že Mazdička byla na silnici dost neklidná a nestabilní. Ovšem nechala jsem udělat geometrii a je klid a auto na silnici v pohodě. Musíš taky vzít v potaz, že máš SUV a máš výš položené těžistě a tak to, co já třeba mohu udělat s 626, tak nejde s CX-7. Nechal jsi udělat geometrii? Taky bych hodně nestability dala za vinu těm tlumičům.
Jedna Mazda nestačí :-)

Honzajs

Příspěvek od Honzajs » 18 lis 2013 21:15

Chlape, to je divný.....mně jede Mazda jak po kolejích, až si říkám, jak je to možný, když nemá nijak velký rozvor a těžiště vysoko... Nech si prověřit tlumiče i geometrii..
Mazda CX-7, 2,3Turbo DISI, 2008

Rosťa

Příspěvek od Rosťa » 02 kvě 2015 20:02

Také bych rád naladil podvozek,aby Mazda CX 7 jela pohodlněji.Lze to nastavit ?
Xedos 9 byl kočár.Mladý kluk mi nedal přednot na křižovatce a rozštípal mi ji na kusy. :shock:

Honzajs

Příspěvek od Honzajs » 02 kvě 2015 20:07

Chlapi.....vždyť porovnáváte jablka a hrušky. Jak tu správně někdo napsal, těžiště CX-7 je podstatně výše než v sedanech, navíc rozvor je kratší. Na to že je CX-7 crossover, tak má luxusní podvozek, není to vůbec skákavá koza jako jiná SUVčka. Pokud jsou tlumiče a geometrie v pořádku, dá se s touhle naší Mazdou jezdit poměrně ostře, ve spojení s benzinovým motorem je to celkem bestie mezi SUV.....
Mazda CX-7, 2,3Turbo DISI, 2008

fino

Příspěvek od fino » 02 kvě 2015 20:23

Taky přidám svoje poznatky :) mám cx-7 benzin a jsou na ní nové všechny tlumiče,auto sedí perfektně,ale na můj vkus je dost tvrdé,obzvlášt na jízdu po městě...používám jí jen na občasné delší cesty.Takže podvozek asi odpovídá výkonu motoru,jediné co mi přijde slabší jsou brzdy :cry: s mazdou 5 jsem taky jezdil a to je proti tomu kočárek,ale na tý už byli tlumiče dost v háji(bolest 5 protože je těžká a má podvozek z 3,na těch 3 ale zase tlumiče moc neodcházejí ;)

Kročita

Příspěvek od Kročita » 30 črc 2015 17:02

Zdravím mám Cx 7 již přes rok benzin a tohle mne potkává pořád je to asi v tom težišti měnil jsem tlumiče čepy řízení stabilizátory ložiska kol kotouče desky teď mne zrovna začal lupat v pravém kole při tahu asi homo kloub no už jsem dot oho narval pár korun a pořád jse mi zdá že auto je na nerovnostech odepsané mám kola 19 235 50 ale není to taková hruza ale lepší bude se vrátit na osmnáctky jina motorově jsem spokojen

Thomas75

Příspěvek od Thomas75 » 28 dub 2021 20:14

Taky mám Mazdu cx 7 2,3 turbo a když jsem projel propadly kanál tak zadek buch a odskočil ale vyměnil jsem tlumiče,pružiny zadní a mám klid teď si troufnu i do zatáčky klidně jet víc a drží jak přibita k silnici jsem z Mazdou spokojen.

Odpovědět