Vibrace CX7

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
radeklitr

Re: Vibrace CX7

Příspěvek od radeklitr » 01 lis 2019 07:37

Mazdárek všem :D
Po dlouhém pročítání všech příspěvků (a nejen tady) jsem vyzkoušel jednu věc.
Nejdřív ale, vlastním CX-7 2,3 DISI Turbo 190Kw rv 2008 ..... vibrace mám "jen" v tahu kolem 120km/h na 6tku. Vibrace v přesných intervalech nezávisle na rychlosti a dunivý zvuk jako když otevřete zadní okna .

Po ubrání plynu, vyřazení, podřazení - vibrace zmizí :shock: :evil:

Nepomohlo:
1. Změna pneu - mám nové zimní Matador 235/60 r 18 přesně dle výrobce a na správný tlak!
Letní Pirelli P7 SUV s RunFlat - správný tlak a samozřejmě oboje vyvážené :lol:
2. Výměna kompletních brzd - vše Zimmerman včetně ruční brzdy.
3. Výměna ramen a všeho kolem - svolávací akce Mazda.
4. Kompletní kontrola zavěšení zadku včetně uchycení zadního diferenciálu.
5. Výměna přední rozvodovky - diferenciálu.
6. Kompletní výměna všech náplní v převodovce i rozvodovkách.
NIC!!!! Stále dělá vrrrr vrrr kolem 120km/h v tahu :mrgreen:
Tak a teď ke včerejšímu poznatku:
Nepatrně jsem povolil ruční brzdu - tak aby na první zub nedrhla a neohřívala se (i tak po normálním zatažení funguje sqvěle :lol: ).
A světe div se, po zatažení ruční brzdy na onen první zoubek jsou vibrace naprosto FUČ !!!!! :shock:
Jediná věc je svítící kontrolka ruční brzdy. Najel jsem takto cca. 40 km z toho asi 12-15km na limitu oné vibrace.... a vážně nic.
Auto je naprosto klidné a nemá ani sebemenší náznak žádných vibrací ani vrrr vrrr ani dunění, prostě NIC!!!!
Závěr: jde jen vážně o to, "rozsvítit" kontrolku ruční brzdy???? Pokud ano, tak je to vážně jen elektrika??? Nebo řídící jednotka???

Zítra jedu delší trasu, otestuju to a případně dodám další poznatek.
Radek
Naposledy upravil(a) radeklitr dne 05 lis 2019 07:33, celkem upraveno 1 x.

norm21

Příspěvek od norm21 » 04 lis 2019 09:53

V tomto prípade si odpojil zadný differencial a teda máš z toho iba predokolku 2WD , AWD je riešený tak že v zadnom diferenciali je elektro spojka ktorá pripojí kardán na differencial a teda ideš v režime AWD. AWD je vlastne nefunkčný iba v režime parkovanie teda pomalé rýchlosti alebo pri zatiahnutej ručnej brzde. Ja som takýmto spôsobom najazdil stovky km ale som to robil z toho dôvodu že som mal poškodené uloženia zadného differencialu.

radeklitr

Příspěvek od radeklitr » 05 lis 2019 07:25

Mazdárek :D
Tak jsem vyzkoušel delší jízdu a opravdu jede to jako nový :lol:
Žádný hučení ani vibrace.... super :lol:

A k odpojení AWD: nějak se mi to nezdá, vzal jsem Mazdika na stráň pod les - pořádný stoupání na opravdu mooooc mokrý trávě a za deště :lol:
Nejdřív pár výjezdů "bez ručky" a všechno paráda. Vyjede to naprosto super a pohoda.
Pak jsem teda zatáhnul ručku na první zoubek, a hle, žádná změna :o :)
Jak píšeš, že se po zatažení ručky stane jen předohrabem - tak se mi to nějak nezdá. Jelikož nevěřím tomu, že na takhle mokrý louce by to ani nehráblo a rozjel bych se v půlce stráně bez žádnýho hrabání :lol:
Tak nevím.....
Ale tak snad nepíšu blbosti a pomůže to aspoň malinko k vyřešení té ....... vibrace
Chtělo by to víc testů a názorů ..... :geek:
Radek

norm21

Příspěvek od norm21 » 06 lis 2019 07:50

Nakoľko ma Cx7 rovnaký systém AWD ako mazda 6 MPS nižšie preposielam link kde sa to riešilo:

http://www.ozmpsclub.com/forum/how-s/14 ... witch.html

Na inom fore je spomenuté :

http://www.mazdaspeedforums.org/forum/f ... tch-45283/

For instances like that tho, you can just pull up the ebrake handle one click and get the same result. Altho I have found that when doing that, once you come to a stop, the car re-engages the clutch pack and you have to "reset" it by letting off the ebrake and then pull it back up again.

V preklade v skratke napísané že po vytiahnutí na ručky na jeden zub auto prepne do FWD modu a po opakovanom zastavení spojka znovu zapne differencial je tento úkon potrebné zopakovať.

Odpovědět