Vibrace CX7

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
dušan

Re: Vibrace CX7

Příspěvek od dušan » 24 črc 2017 07:05

Páni vymente si spojku aj dvojhmoťak a je po probléme. Dvojhmoťak bol vprdeli tak preto tie vibracie. Zistil som to keď som sa vozil na inej cx7 spojka šla vytlačiť uplne ľahucko ,než to na mojej som musel dosť tlačiť na pedal. Dal som tam Luk za 630€ + spojka Luk 240€

fromhope

Příspěvek od fromhope » 30 črc 2017 08:52

U mne to urcite spojka neni,chodi mi jak po masle a vibrace mi zmizi kdyz lehce vezmu za rucku jak jsem uz psal

benzín

Příspěvek od benzín » 30 črc 2017 11:16

dušan píše:
24 črc 2017 07:05
Páni vymente si spojku aj dvojhmoťak a je po probléme. Dvojhmoťak bol vprdeli tak preto tie vibracie. Zistil som to keď som sa vozil na inej cx7 spojka šla vytlačiť uplne ľahucko ,než to na mojej som musel dosť tlačiť na pedal. Dal som tam Luk za 630€ + spojka Luk 240€
Tak to gratulujem konečne máš po probléme..dvojhmota by ma teda nenapadla...
PS: motor vždy vypínajte aj štartuje so stlačenou spojkou ináč dvojhmota strašne trpí a rýchlo sa rozsype.

fromhope a skúšal si všetko čo tu bolo povedané ?

dušan

Příspěvek od dušan » 01 srp 2017 07:49

fromhope píše:
30 črc 2017 08:52
U mne to urcite spojka neni,chodi mi jak po masle a vibrace mi zmizi kdyz lehce vezmu za rucku jak jsem uz psal
Vibracie ti nezmizli len už nieje citiť ich prenos na zadnú napravu cez kardan. Spojka ti môže isť lahko ale zotrvačnik môže byť poškodení.

Ondřej

Příspěvek od Ondřej » 30 lis 2017 21:37

Spojka jde ztuha, protože je sjetá lamela. To ještě neznamená, že je dvouhmota v háji. Ty vibrace jsou prostě normální souhra už unavených silenbloků, vůlí v poloosách, kardanu, ložiskách v převodovce. Mně se třeba vibrace mění podle nahuštění pneu a počtu lidí v autě, tak to asi nesouvisí s dvouhmotou, akorát se mění rychlosti kol a přenos síly, proto se mění i vibrace. Taky to třeba přestane po tom, když zabere 4x4 fakt do tahu na pevnějším podkladu, celý diferák se pohne v uložení, kardan taky a pak je to třeba 10km dobrý. Stejně tak po zvedáku se zkříženými nápravami.

Prostě to tak je.

benzín

Příspěvek od benzín » 03 kvě 2018 09:38

Ja mám komplet podvozok aj pohon v tip top stave.. pred rokom som menil opotrebovaný držiak zadného diferaku a pulzovanei od 4-6 stupeň prestalo... a aj vibrácie... no potom som prezul na zimné pneu a vuala vibrácie sa hneď objavili na 6tom stupni... rovna tak pred rokom keď som prezul na zimné... ( možno boli zimné zle vyváženéa le ani pri 240ke mi netriaslo volantom )
Teraz som kúpil nové letné pneu všetky 4 samozrejme vibrácie úplne prestali.. netvrdím že iné veci vibrácie spôsobovať nemôžu no rovnako tak to môžu spôsobovať pneu hlavne ak sú nerovnomerne nafúkané prípadne opotrebené... predsa len je to 4x4 a tam by mali byť rovnaké priemery kolies a už 1-2mm na výšku celého kolesa môže spôsobovať vibrácie...
Ja som na to išiel klasicky.. najprv držiak diferaku ktorý je slabý na ten výkon a potom pneu... iné to u mňa nemôže byť.. kolesá mám vyvážené, kardan rovnako, spojka a dvojhmota boli ok, mám malú vôlu v guferach pri zadnom a predom diferaku/rozvodovke ale kvôli tomu vibrácie niesu...
Ja viem že tu už niekto skúšal prehadzovať pneu za iné ale ak budete mať možnosť za nejaké nové skúste to či náhodou vibrácie neprestanú.. mne to pomohlo a zmizli úplne

Odpovědět