Vibrace CX7

Kola, spojka, tlumiče ...
Odpovědět
benzín

Re: Vibrace CX7

Příspěvek od benzín » 18 kvě 2017 12:04

timon píše:
17 kvě 2017 19:21
Nový 38tis. se slevou 5%
fuu čakal som hocijakú cenu ale toto je trošku moc za takú blbosť... hádam to ani u mňa problém nebude.. uvidím do dvoch týždnov by som mal ísť prvý krát na cestu

dušan

Příspěvek od dušan » 18 kvě 2017 21:08

fromhope píše:
17 kvě 2017 15:46
Tak chlapi zasadni problem kolem vibraci,projizdel jsem nejake americke stranky kde breci nad vibracemi X borcu a nejaky mazak z nejake firmy prisel s s navodem jak je odstranit,musim tu stranku najit syn mi ji nechtene vymazal ale z hlavy co si pamatuju takze:bud reset auta a odpojit baterku,mne to pomohlo znatelne,kdyz to nepomuze tak resetovat 4WD,jsou to 2 krabicky ukryte pod calounenim u ridice,jednu po druhe odpojit a pak zapojit,kdyz to nepomuze tak krok3,na kardanu u krize je mala hridelka a ta dela pry vibrace a musi se vymenit nebo dat do kupy kriz ale nevim uz presne ktery kriz byl tam nakres ale musim to znovu najit a kouknout na to takze tak borci,neco z toho zkuste P.
Môžeš odfotiť tie krabičky aby som vedel čo mám odpojiť, je tam toho viacej na odpojenie ,ale asi mne to nepomôže mam podozrenie na kardan.

benzín

Příspěvek od benzín » 30 kvě 2017 19:17

Nechápem ako je možné že som túto tému nenašiel...
Konečne som auto zložil a predvčerom som mal prvú krátku testovaciu jazdu, včera som s autom išiel 85km dlhú trasu a vibrácie už niesu. Skúšal som všetko či už pustiť plyn ( na 6ke ) pri 2000 otáčkach a nechať auto dobrzdovať motorom ked som mal najsilnejšie vibrácie alebo pri ustálenej rýchlosti od 1700-2200 ot ked som tiež pozoroval vibrácie. Absolútne všetky vibrácie zmysli.
Vibrácie sa mi objavili po nahodeni zimných pneumatík.. hneď po nahodení zimných pneu som si všimol, že to hučí a vibruje. Lenže tu sa spomínalo, že pneu to byť nemôže ( aj ked neviem ). Teraz som to skúšal už na letných porelli pneu a auto ide ticho a hladko.
Takže ešte vo februári som skúšal ako je na tom uloženie zadného diferaku a ľahkým testom som zistil, že je už KO https://www.youtube.com/watch?v=lQoNVmy3OME V skutočnosti sa mi nezdalo, že sa hýbe až tak.. až po pozretí videa som zistil, že dobre nedrží. Tak som kúpil celý zadný držiak diferencialu od firmy corksport s polyuretánovými silentblokmi nechcel som meniť len originálne silentbloky pretože tie stoja za hovno. Aby som ho dokázal namontovať musel som dať dolu nápravu. Keď bola dole vymenil som všetky silentbloky zadnej nápravy za polyuretanové ( kompletný repas ). Pôvodné silentbloky nápravy neboli súce na výmenu ale ked už bola náprava vonku využil som to. Výsledok je teda taký že nič nevibruje, nehučí.
Toto všetko som robil na mazde 6 MPS ( na 95% rovnaká pohonné ústrojenstvo ako má cx7 )
Možno to niekomu pomôže

dušan

Příspěvek od dušan » 04 čer 2017 10:22

Včera prehodená kardan z mazdy ktorá nevibruje na moju,výsledok moje auto stále vibruje. takže žiadný homo-klb ani kardan to nieje.

fromhope

Příspěvek od fromhope » 05 čer 2017 13:50

Hm,takze kolama to neni,brzdama to neni,diferak a kardan taky ne tak kde je bordel?Nejse mi odeslat to schema resetu 4wd,napis mi mail a ja Ti to tam poslu tu stranku a muzes to zkusit.PETR

benzín

Příspěvek od benzín » 07 čer 2017 15:43

tak ja som menil všetko vrátane zadných brzd a repasu strmenov. Takže teoreticky aj to to mohlo robiť..
No na mps fórach sa hovorí o držiaku zadného diferaku a CX7 je v podstate rovnaká ako MPS dušan tuším menil silentbloky.. otázka znie či už zničené silentbloky nepoškodili aj poloosi

dušan

Příspěvek od dušan » 07 čer 2017 16:42

Včera som bol opäť v mazde a mechanik pozeral aj na poloosi všetko je ok. Mechanik mi jednoznačne povedal že keď to vibruje len na niektorých prevodových stupňov tak je to určite prevodovka.Už takýto prípad mali na mazde 6mps. Keby to boli POLOOSI ALEBO kardan tak to vibruje na každej rýchlosti.

fromhope

Příspěvek od fromhope » 07 čer 2017 17:34

V Mazde uz jsem byl a uz byh tam nikdy nevlezl,tam vedi uplny hovno a to totalni,rekli ze budou zkouset vymenym zpusobem vse co pujde az se neco chytne takze se muze kdokoli dostat na 100000kc,natvrdo mi to rekl a nevi cim to je,jinak jestli se nemylim tak Ti to vybruje v urcite rychlosti a prevodovka by vybrovala stale ne?Prevodovka to tuty neni,to mi mechanik v normal servisu rekl a dalsi a dalsi a hlavne by jeste hucela,uz vic lidi mi potvrdilo ze v Mazde vedi totalni hovno,nic neopravi protoze to neumi a jen meni dily,to je jejich politika

dušan

Příspěvek od dušan » 07 čer 2017 18:27

Veď práve ako náhle to dám do 4ky a 5ky tak to hučí, pri iných rýchlostiach nič ani vibracie ani hukot.

dušan

Příspěvek od dušan » 13 čer 2017 07:10

Včera po odpojeni jedneho snimača ABS zo zadnèho kolesa vibracie uplne zmizli. Ale svietia kontrolky ABS.RWM a aj kontrolka autička v smyku takže si myslim že to môže byť niečo z elektronikou. Ps. Mne to pride ako keby zadok brzdil predok a preto sa auto rozvibruje.

Odpovědět