Stránka 1 z 1

Lambda sonda

Napsal: 20 črc 2015 13:12
od Gyula
V neděli mi v Mazdičce začala svítit kontrolka motoru. Tak jsem v pondělí dojela do servisu a tam mi oznámili, že je vadná lambda sonda, pak tu cenu :cry: a já šla do kolen. Navíc před dovolenou. Je zajímavé, že jsem nic nepozorovala a najednou začala svítit ta kontrolka . Když se daří, tak se daří :roll: .

Re: Lambda sonda

Napsal: 29 led 2016 17:49
od Bugsík
No,ja sem se dnes vrátil z STK a ty jejih novoty po novém roce mě docela porazily... Napíchly to a hned mě poslaly do prvního servisu,taková potupa,poprvé jsem neprošel STK :-D a to sem ještě před touhle kráskou delal STK na starounké MX3 a uplně na pohodu. Nicméně po příjezdu do servisu jsem polknul na prázdno podruhé...uplně ze stejného duvodu jako se tobě podlomily kolena...

Re: Lambda sonda

Napsal: 29 led 2016 19:29
od Bullitt
A taky svítila kontrolka motoru??

Re: Lambda sonda

Napsal: 30 led 2016 18:54
od Bugsík
Právě,že momentálně ne. Kdysi mi občas svítila,ale po vypnutí motoru a znovu nastartování zhasla... Což je docela zajímavé.

Re: Lambda sonda

Napsal: 31 led 2016 18:33
od Bullitt
To se mi dělo na Subaru,elektronika změřila špatné emise,tak se kontrolka rozsvítila,pak jsem natankoval lepší benzín,trochu se to projelo a po dalším startu kontrolka zhasla,no a nakonec svítila pořád,nová lambda sonda nepomohla,tak jsem taky prošel emise až napodruhé a s odřenýma ušima,tak šlo auto z domu hned s novou STK.

Re: Lambda sonda

Napsal: 01 úno 2016 20:36
od Honzin
Bugsík píše:Právě,že momentálně ne. Kdysi mi občas svítila,ale po vypnutí motoru a znovu nastartování zhasla... Což je docela zajímavé.
A cena za lambdu? Mně nepřekvapíš :D

Re: Lambda sonda

Napsal: 04 úno 2016 18:43
od Bugsík
No co sem našel nejlevněji,tak na Ebay 7600,- korunek českých a v servisu si za ni řekly 15000,- plus práce :-(

Re: Lambda sonda

Napsal: 04 úno 2016 18:51
od Bugsík
Bullitt píše:To se mi dělo na Subaru,elektronika změřila špatné emise,tak se kontrolka rozsvítila,pak jsem natankoval lepší benzín,trochu se to projelo a po dalším startu kontrolka zhasla,no a nakonec svítila pořád,nová lambda sonda nepomohla,tak jsem taky prošel emise až napodruhé a s odřenýma ušima,tak šlo auto z domu hned s novou STK.
No...to je přesné!! Já si taky říkal,že to je benzínem,jelikož po dotankování na OMV 98,to po pár kilometrech zhaslo a byl zas chvilku klid... No ted zháním i katalizátor,jelikož po lambdě mu netrvá nikdy dlouho a odporoučí se taky...což je další raneček.. :-( Jinak STK již mám ...kolik jsem za ni dal do kapsy?? ...radši ani nemluvím,ale zaplat pánbu :-D

Re: Lambda sonda

Napsal: 26 úno 2018 20:04
od michael1983
Zdravím včera som švagrovi diagnostikoval cez torque a čínsku koncovku chybu na hyundai.A zarazila ma jedná vec jemu ukazoval senzor lambda O2 1x1V aj O2 1x2V. Mne na mazde 2.3disi turbo ukazuje len senzor O2 1x2V. A to by mala byť len za katalyzátorom lambda sonda. A to som menil nedávno aj prednú aj zadnú sondu .Ale auto ide bez chýb sem tam mám pocit jemných sklbancov.Tak neviem či to je dobré alebo nie?

Re: Lambda sonda

Napsal: 17 led 2019 10:01
od norm21
Áno je to tak cez torque neukazuje lambda sondu ktorá je pred katalyzátorom je to v poriadku určite ju nemente lebo iba zbytočne vyhodíte peniaze do luftu a sonda nie je zrovna najlacnejšia cca 240E. Po napojení na origo diagnostiku ju zobrazí.