Rozvody

Motor, výfuk, převodovka, chip tunning, LPG a další
Odpovědět
benzín

Rozvody

Příspěvek od benzín » 05 říj 2018 19:04

Zdravím páni mám takú zaujímavú otázku. Po studených štartoch prípadne aj ked bol motor teplý ale stál 2 hod ( leto )mi reťaz pri štarte rachotila ( 1-2s ), pri pustenej klíme na volnobehu rachotila stále. Akurát som si vymenil komplet rozvody, (reťaz, napinák, VVT (C), vodiace lišty... proste všetko ) no napriek tomu mi to pri studenom štarte zarachotí hoci je to podstatne kratšie a tichšie ale zarachotí. Viete mi povedať v čom by mohol byť problém ? časovanie mám dobre, motor ide krásne hladko, ticho, ťah, spotreba všetko ok. Na fórach som čítal ževraj to robí VVT a nie reťaz no VVT mám poslednej revízie C a napriek tomu to zarachotí hoci u niektorých 2.3 disi motorov to nerobí neviete v čom by mohol byť problém ? Už ma napadá kadečo napr vadná klíma/ložisko klímy, ložisko nejakej remenice a pod... ale kamarát má rovnaký motor rovnako po výmene rozvodov a rovnako mu to rachotí a netuším vôbec prečo

Aha aby som nezabudol jedná sa o 2.3 disi

Honzin

Re: Rozvody

Příspěvek od Honzin » 07 říj 2018 22:06

Dělá mi to taky a prý jsou to hydroštely na ventilech :oops:
vínová 2,3 DiSi

benzín

Příspěvek od benzín » 09 říj 2018 09:27

Honzin píše:
07 říj 2018 22:06
Dělá mi to taky a prý jsou to hydroštely na ventilech :oops:
Hmm ale to je celkom zaujímavý postreh pretože lexus gh mal takýto problém že hydroštely zarachotili. A nevieš kolko asi stoja prípadne či sa s tým dá bez problémov jazdiť ? (malo yb sa dať jazdiť ). Lebo úprimne som bol dosť sklamaný keď som vymenil rozvody a napriek tomu to pri štarte ( kludne aj pri teplom ak auto stále hodinku ) niečo zahrkotalo.

PS: teraz ma tak napadá 2.3 disi má hydroštely ? myslel som že vôľa ventilov sa vymedzuje podložkami

fromhope

Příspěvek od fromhope » 09 říj 2018 18:03

Zdravím mám to samé,při studeném startu to na 1-2 sek.zarachotí a pak už dobrý,dočetl jsem se někde že opravdu ty Hidroštely a prý je to normální že se takto samy seřídí tak tomu budu věřit jinak sebemenší problém

Honzin

Příspěvek od Honzin » 10 říj 2018 11:50

Já s tím taky jezdím.Ale samozřejmě se to zhoršuje až se to jednou pose..e. Pak nevím co se stane. :oops: .
No a teď jsem shlídl nějaké videa a fakt to vypadá,že jsou tam hrníčky a podložky :lol: Ne hydroštel. Je tu někdo fundovaný,co to potvrdí? :? To by potvrzovalo moji teorii o tom,že zarachtá rozvod (šponovák) než se natlačí olejem?
Naposledy upravil(a) Honzin dne 10 říj 2018 13:30, celkem upraveno 1 x.
vínová 2,3 DiSi

grohling

Příspěvek od grohling » 10 říj 2018 12:40

Řešil v mazdě jiný problém, ale zmínil jsem stejnou otázku přímo technikovi co to rachotí za studena při startu jestli rozvody nebo něco jiného. Jeho odpověď v autorizovaném servise byla rozvody jsou v pořádku, ale tohle dělá volnoběžka starteru za studena.
Jinak CX-7 2,3 DISI hydroštely nemá (ODPOVĚĎ AUTOMECHANIKA V AUTORIZOVANÉM SERVISU). Hydroštely má převážně "fau-we" koncern (WW / ŠKODA / SEAT).

benzín

Příspěvek od benzín » 10 říj 2018 17:26

2.3 disi hydroštely nemá isto ako žiadna mazda. Dôkaz je tu na obrázku 12-966 niesu hydroštely ale hrnčeky...

grohling: a dá sa to nejako riešit ? konkrétne mazda 3 mps BL teda druhá generácia má síce na 99% rovnaký motor ako cx7 alebo 6 mps ale jej to nehrká. Ako som spomínal v prvom príspevku men to zahrkoce a komplet rozvody vrátane VVT mám vymenené nemajú ešte ani 1000km

Honzin

Příspěvek od Honzin » 11 říj 2018 11:37

benzín: O jakém obrázku 12-966 píšeš ?

grohling: a šponovák je měněný?
vínová 2,3 DiSi

benzín

Příspěvek od benzín » 12 říj 2018 15:36

zabudol som ho uploadnut :D tu je ten obrázok.. ale ako som písal vyššie tak ja mám komplet menené rozvody vrátane šponováku, retaze vvt, súkolia, vodiacich lísť, podložiek, šróbov atd.. proste kompletne a napriek tomu to zahrká...

PS: Ak by to bola volnobežka štartéru nehrkalo by to stále ? mne to tak jemne "zahrká" aj ked pridám plný plyn z volnobežných otáčok.. človek sa na to musí vyslovene sústrediť aby to započul ale je to počuť.. neviem neviem či to môže byť štartérom. Najprv som si myslel že alternátor môže mať KO ložisko ale to by hučalo furt

Obrázek

Odpovědět