Kontrolka DPF

Motor, výfuk, převodovka, chip tunning, LPG a další
Odpovědět
spajin

Kontrolka DPF

Příspěvek od spajin » 07 srp 2018 22:27

Cca pred mesicem mi zacala kratce po startu blikat kontrolka DPF, blikala porad a neprestavala. Blikalo to po nekolik jizd, az asi po tydnu prestala blikat. Pote byl asi tyden klid a nyni uz blika zase. Je to oranzove, tedy informativni. AdBlue ubyva, i kdyz se mi zda ze mene nez driv. Nejaka zkusenost cim by to mohlo byt? Stalo se vam jiz neco podobneho ( ptam se majitelu dieslovych verzi)?

igabas

Re: Kontrolka DPF

Příspěvek od igabas » 09 srp 2018 11:40

Je to kontrolka od filtru pevných částic. Blikání znamená, že se nezdařilo samočištění - třeba proto, že k tomu je potřeba jízda nějakou dobu na trvale větší výkon (dálnice). Viz třeba https://www.stoneacre.co.uk/car-service ... t-flashing
Můj milášek: 2008 Revolution High, Copper Red

spajin

Příspěvek od spajin » 26 srp 2018 21:12

Vim, co je DPF, obavam se vsak, ze se jedna o nejakou zavadu, napriklad cerpadlo AdBlue. Jeste nikdy se mi to nestalo a kdyby to byla jen neprobehla reganerace, jiz by se spustila, jel jsem i delsi jizdy, pres stopade km a nesetril jsem to, auto melo dost casu regeneraci nepozorovane provest.

spajin

Příspěvek od spajin » 13 říj 2018 19:59

Dneska jsem načetl závady přes OBD dignostiku (čína) a ukázalo mi to kód P133600,coř by měl být nějaký problém se snímačem polohy klikovky.
Měl jste již někdo něco podobného? Mám podezření na kunu, nějak ji poslední dobou zachutnal tapacírung v motor. prostoru....a mohla přitom nakousnout i nějakou tu kabeláž

Odpovědět