Snímač natočenia volantu - obmedzenie krutiacehu momentu

Motor, výfuk, převodovka, chip tunning, LPG a další
Odpovědět
norm21

Snímač natočenia volantu - obmedzenie krutiacehu momentu

Příspěvek od norm21 » 09 črc 2018 10:53

Zdravím,

Mám jednu takú otázočku ohľadom odpojenia snímača natočenia uhlu volantu, keď je daný snímač odpojený predpoklám že nefunguje DSC/TCS - na displeji svieti iba kontrolka DSC. ABS funguje ten som si overil pri prudkom brzdení. Teraz jediné čo by som potreboval vedieť je že či funguje systém 4WD neviem ako to overiť ?
Naposledy upravil(a) norm21 dne 10 črc 2018 09:04, celkem upraveno 1 x.

norm21

Re: Snímač uhlu natočenia volantu

Příspěvek od norm21 » 10 črc 2018 07:30

Dôvodom vypnutia snímača bolo to že SWAS (snímač natočenie volantu) znemožníte všetky obmedzovače krútiaceho momentu ale zároveň deaktivujete trakčnú kontrolu a vektorovanie krútiaceho momentu. Dosiahnete plný výkon na všetkých prevodových stupňoch.

Po odpojený símača auto netrhá nekope pri rozjazdoch z 1 do 2 prevodového stupňa(obmedzenie krutacehu momentu na 1 a 2 prevodovom stupni). Tento jas sa vyskytuje aj v každej miernej zakrute ked SWAS zasiahne a pri brzdení motorom z kopca tiež iba v momente keď SWAS zasiahne.

Pre info preposielam link kde sa to riešilo na mazde 3 MPS. CX7 má trošku inak riešený snímač ale v prícipe funguje tak isto s rozdielom že na mazde 3 prídete aj o servo nakoľko je elektrické cx7 ma hydraulické kde to je bez problémov.

http://www.mazdaspeedforums.org/forum/f ... ble-90739/

VERSATUNER ponúka túto funkciu odstrániť pomocou SW :

https://www.versatuner.com/features/maz ... -disi-gen1

SWAS DISABLE

You can now disable all torque limiters, including traction control and torque vectoring due to steering angle sensor (SWAS) input. Get full power of the engine delivered to the wheels in every gear, in any road conditions, even when cornering.

Odpovědět