Škubání při zátahu

Motor, výfuk, převodovka, chip tunning, LPG a další
Ondřej

Re: Škubání při zátahu

Příspěvek od Ondřej » 13 dub 2017 21:17

Zdravím,
takže motor je po celkové GO. S očekáváním jsem vyrazil do světa a cuká to pořád stejně jako před generálkou. Nové turbo, repasovaná hlava, kroužky, všechno vypiglovaný do lesku, těsnění všude nové, klapka vyčištěná, váha vzduchu vyčištěná, nový filtr, vstřiky vyčištěné v UZV, baterka nová, rozvody nový, benzín Verva100 a prd platný, od 1500 do 3000, do tahu do kopce nervózní poškubávání.
Kámoš mi říkal, že stejné projevy u jeho BMW mělo čidlo klepání, nikdo netušil, čím to je, při nějakých vibracích motoru házelo falešný signál o detonacích, takže haprovala směs. Byla to poslední věc na autě, co vyměnili, hrozně se s tim nazlobil. Včera jsem jel asi 3km po polní cestě, to byla natřásačka festovní a cukání zmizelo na dalších 20km. Na chvíli jsem okusil klidný chod motoru, už se chytám všeho možného. Dvakrát cukání zmizelo po zašlápnutí při rozjedu, takže by to i mohlo být ono. Je to piezo, dostane to ránu, chvíli funguje a pak zase ne.
Kluci, velké zklamání z tohohle auta, začala mi neskutečně vrzat spojka, někde se přidírá pedál nebo válec, spojka přitom nová a ložisko už na volnoběh šustí, takže další mega průser. Objevil jsem prasklý pera na zadku, diferák jeden den vibruje, druhý ne, mám 20 let zkušeností za volantem a stejně se s tim autem pořád peru. Jezdit po městě je za trest.

Honzajs

Příspěvek od Honzajs » 14 dub 2017 07:17

Svíčky :-)
Mazda CX-7, 2,3Turbo DISI, 2008

Ondřej

Příspěvek od Ondřej » 14 dub 2017 12:18

Svíčky původně Brisk, teďka fungl nové Denso ITV22. A dělá to pořád stejně a vždycky dělalo.
Dneska jsem zkoušel odpojit konektor regulace tlaku turba, nic zvláštního se nestalo. Ještě zkusím přepojit regulaci jen na podtlak a zalogovat přes diagnostiku. Odpojil jsem senzor klepání, děs a hrůzna, vůbec to netáhne, nedá se s tím jet. Zapojil jsem to zpátky, auto stálo hodinu na místě a 10km dobrý.
Turbo hučí jak kamna, ozývaji se občas pazvuky jako když prokluzuje řemen nebo se přidírá ložisko. Chvíli jo, pak zas desítky km ne. Asi do toho budu jen lejt benzín, dám si nahlas rádio a až ten motor vybouchne, tak si odmáznu 200k, odtáhnu to na vrakáč a budu mít klid.

Honzin

Příspěvek od Honzin » 18 dub 2017 13:30

NEchce se mi číst zpátky všechny příspěvky,ale měl jsi to píchlý na diagnostice? Mi to taky škubalo a byl špatný vstřik. Vyhodí ti to chybu motoru?
vínová 2,3 DiSi

Ondřej

Příspěvek od Ondřej » 14 kvě 2017 14:14

Vstřiky jsou vyčištěný, chybu to žádnou nehlásí. Teďka jsem měl i rozebranou klapku, všechno namazaný, vyčištěný. Teďka ještě budu vyndavat pedál plynu, zdá se mi, že podle diagnostiky kolísá plyn o pár procent právě v okamžiku, kdy to pocukává. Neviděl jsem ale vnitřek pedálu, jestli je tam indukční snímač nebo potenciometr, nějaký vakl na ose. Někdy to nedělá, ale vždycky až po nastartování, nikdy se to "nespraví" samo za jízdy. Ani svíčky nic moc neukazujou, že by některá byla jinak opálená, tlaky jsou všude stejný, olej to po GO už nežere.

Odpovědět