Kúpa ojazdenej CX7

Odpovědět
znagy81

Kúpa ojazdenej CX7

Příspěvek od znagy81 » 10 pro 2018 20:05

Vazeni clenovia,

Planujem kupit EU verizu CX7-cky a chcel by som Vas poprosit o radu, na co si pri kupe davat vseobecne pozor. Napriklad servisne intervaly, kvalitu benzinu (95?, 98, 100) koroziu a vsetko, na co by ste si VY, ako fanuskovia mazdy davali pozor. Auto, ktore mam vyhliadnute je vraj pravidelne servisovane v autorizovanom mazda servise. Ma nabehnutych cca 170.000km. Auto by malo byt pre moju drahu, ktora chodi len kratsie trasy a vozi nasho syna do skolky - cize vacsie, bezpecne a spolahlive auto, 4x4 a ked to vsetko skombinujem aj s dizajnom - jednoznacne vyhrava Mazda CX7. Spotrebu neriesim.

Dakujem Vam za kazdu cennu radu.
Zoltan

marcp

Re: Kúpa ojazdenej CX7

Příspěvek od marcp » 20 pro 2018 12:30

Ja som kupoval benzín ročník 2008, a korózia žiadna, tankujem 98-čku v Rakúsku prípadne 100-ku u nás, určite sa spýtaj či boli menené rozvody, prípadne spojka, ako sú na tom brzdy, olej v motore treba dodržiavť servis. interval 15tis km, prípadne skrátiť aj na 10tis km ak beháš kratšie trasy, treba dať pozor na servisný interval výmena oleja v prevodovke po 90tis km, prípadne potom vymenit pre istotu olej aj v rozvodovke a diferenciály, ja som to vymenil.Benzín na krátke trasy moc nie je nestihne sa zohriať a potom to žerie aj 15L :-)
Mazda CX7, 2.3DISI, 2008

Odpovědět